alexa

banner912

banner766

24 Kasım'da her öğretmene birer maaş ikramiye verelim

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu: 24 Kasım'da her öğretmene birer maaş ikramiye verelim. 15 yıllık bir öğretmen 3 bin 40 lira net aylık alıyor. Yoksulluk sınırı 7 bin 56 lira. Bütün öğretmenlere yoksulluk sınırının üstünde bir aylık verelim.

Siyaset 24.11.2017, 12:57 25.11.2017, 10:45 ABONE OL: google news
24 Kasım'da her öğretmene birer maaş ikramiye verelim

NTV.COM.TR

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Öğretmenler Meslek Yasası'nın çıkması lazım. Devlet memurlarından bunu çıkarmalıyız öğretmenler için güzel bağımsız güzel bir yasa çıkarmalıyız. Öğretmenlik mesleğini diğer mesleklerden ayrı tutmalıyız'' dedi.

Kılıçdaroğlu'nun Öğretmenler Günü'ndeki konuşmasında ''Hepimizin hayatında ortak bir kişi var o da öğretmen. Yaşımız ne olursa olsun okula başladığımız andan itibaren bir öğretmen bizi alır yetiştirir. Öğretmen herkesin ortak öznesi ise bu ortak özneye uygun bir yasa çıkarmak lazım. Yani bir Öğretmenler Meslek Yasası'nın çıkması lazım. Devlet memurlarından bunu çıkarmalıyız öğretmenler için güzel bağımsız bir yasa çıkarmalıyız. Öğretmenlik mesleğini diğer mesleklerden ayrı tutmalıyız. Doktoru yetiştiren avukatı mimarı mühendisi yetiştiren öğretmen. Öğretmenler için özel ayrı bir yasa çıkarmalıyız. Gelirse ilk önce biz evet diyeceğiz" ifadelerini kullandı.

Öğretmenlerin aylıklarının düşük olduğunu ifade eden Kemal Kılıçdaroğlu "Öğretmen düşük aylık alıyor. 15 yıllık bir öğretmen 3 bin 40 lira net aylık alıyor. Birinci derece dördüncü kademede olan bir öğretmen 3 bin 144 lira aylık alıyor. Yoksulluk sınırı 7 bin 56 lira. Öğretmenlerimizin tamamı yoksulluk sınırının altında aylık alıyor. Özel bir yasa çıkaracağız ve bütün öğretmenlere yoksulluk sınırının üstünde bir aylık verelim. Gelin hep birlikte buna evet diyelim. Parlamentoda hiç kimse buna hayır demez. Öğretmene vermeyip kime vereceğiz maaşı? Toplumun hiçbir kesimi öğretmene aylık verilmesine karşı çıkmaz. Öğretmene kesinlikle 3600 ek gösterge hakkını da verelim. Bugün her öğretmene birer maaş ikramiye verelim. 24 Kasım Öğretmenler Günü onun da mutlu olmasını sağlayalım" dedi.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Koronavirüs (Covid-19) aşısı olmayı düşünüyor musunuz?
Koronavirüs (Covid-19) aşısı olmayı düşünüyor musunuz?
Namaz Vakti 19 Eylül 2021
İmsak 05:07
Güneş 06:32
Öğle 12:58
İkindi 16:29
Akşam 19:15
Yatsı 20:34

Gelişmelerden Haberdar Olun

@