banner766

Acar: İçkili mekan kararını yargıya taşıyacağız

AK Parti Odunpazarı İlçe Başkanı Ali Acar, Odunpazarı ilçesinde planlanan yeni içkili mekanlara ilişkin açıklamalarda bulundu.

Siyaset 15.11.2020, 14:43 18.11.2020, 16:13
Acar: İçkili mekan kararını yargıya taşıyacağız

AK Parti Odunpazarı İlçe Başkanı Av. Ali Acar, Odunpazarı ilçesinde planlanan yeni içkili mekanlara ilişkin açıklamalarda bulundu.

Açıklamasında, Odunpazarı Belediyesi'nin asli vazifelerini yapmamasına dikkat çeken Acar, "Odunpazarı Belediyesi'nde CHP'li Meclis Üyeleri tarafından kabul edilen İçkili Mekanlar kararına tepkimizi sürdüreceğiz. "Vatandaşlarımız talep ediyor." düşüncesiyle alınan bu karara vatandaşlarımızın da tepki gösterdiğini, birçok Sivil Toplum Kuruluşu'nun, Siyasi Partilerin ve halkımızın da alınan bu karara tepki gösterdiğini görüyoruz. Halkçı bir başkan olarak kendini tanıtan Sayın Kazım Kurt'un halkımızın isteğine aykırı karar almasını yanlış buluyoruz. 6 yıllık görev süresinde vaad edilen ancak hayata geçirilmeyen pek çok söz varken bunları gerçekleştirmek yerine sürpriz şekilde aldıkları içkili mekanlara ilişkin kararı kesinlikle kabul etmiyoruz. Ilçemizin sokaklarında toplanmayan çöpler, bozuk kaldırımlar, temizlenmeyen parklar varken; her mahalleye sözü verilen kreşler, gençlik merkezleri, kapalı pazar yerleri yapılmazken sanki elzem bir ihtiyacmış gibi içkili yerlerin belirlenmesi bizlere endişe vermektedir. Belirlenen bölgelerin çocuklarımızın geleceğine tehlike oluşturan bölgelerde olması da yine aynı şekilde çocuklarımızı düşünerek bizleri tedirgin etmektedir. Bu yanlış karara tepkisini gösteren tüm vatandaşlarımıza teşekkür ediyorum. Bizler de bu karardan dönülmesini ve belediyenin öncelikli vazifelerini hayata geçirmesini bekliyoruz. Konuyla ilgili dava açacağımızı ve konuyu yargıya taşıyacağımızı tekrar ifade ediyorum. Yargı, milletimizin vicdanı olarak tecelli edecektir. Bu konudaki inancımız tamdır." sözleriyle Odunpazarı Belediyesi'ne yönelik sert eleştirilerde bulundu. 

Yorumlar (0)
Namaz Vakti 01 Aralık 2020
İmsak 06:24
Güneş 07:53
Öğle 12:52
İkindi 15:19
Akşam 17:41
Yatsı 19:04
Günün Anketi Tümü
Eskişehirspor İlhan Var ile başarılı olur mu?
Eskişehirspor İlhan Var ile başarılı olur mu?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@