alexa

banner912

banner766

Adar'dan kongre sürecine ilişkin açıklama

Cumhuriyet Halk Partisi Eskişehir İl Başkanı Abdülkadir Adar, gündeme ilişkin basın toplantısı düzenledi. CHP’de başlayan kongre süreci ile ilgili bilgilendirmelerde bulunan Adar, “30 Eylül tarihinde Merkez Yürütme Kurulu'nun aldığı karar gereğince, 15 Ekim'e kadar mahallelerde partililerimizin üye listeleri askıya çıkarılacak ve 15 Eylül tarihinden 21 Ekim tarihine kadar askı süresi devam edecek, 21 Eylül tarihinde de mahallelerde ki üye listeleri kesinleşmiş olacak” dedi.

Siyaset 03.10.2019, 14:20 04.10.2019, 14:07 ABONE OL: google news
Adar'dan kongre sürecine ilişkin açıklama

Bu süreç içerisinde parti tüzüğüne göre itiraz sürelerinin olduğunu ifade eden İl Başkanı Adar, “O itiraz süreleri içerisinde önce ilçe yönetimlerine itirazlar gerçekleştirilecektir. Daha sonra eğer sonuç alınamıyorsa il yönetimlerine itirazlar gerçekleşecek. Ve bunlarla ilgili dediğim gibi parti tüzüğünde öngörülen süreler var. O süreler içerisinde kararlar verilecek. Ve nihayet 8 Kasım tarihinden itibaren de tüm Türkiye’de ilçe kongreleri süreci başlayacak. Ve ilçe kongreleri devam edecek. 27 Ocak tarihinde de ilçe kongreleri tamamlanmış olacak ve 3 Şubat tarihinde de il kongreleri başlatılacak. 2 Mart tarihinde de il kongreleri sonuçlanmış olacak. Merakla beklenilen ve özellikle sosyal demokrat kamuoyu içerisinde CHP’de kongreler nasıl işleyecek merakı içinde olan sevgili hemşerilerimize ve partililerimize bu konuyu duyurmak istedim” diye konuştu. 

Ülkenin yönetimsel olarak sıkıntılar içerisinde olduğunu aktaran Adar, “Cumhuriyet Halk Partililerin bu son dönemle ilgili benzetmesi var; Biz açıkça şunu söylüyoruz, Türkiye yönetilmiyor ve savruluyor. Günübirlik nereden bir rüzgar eserse sizi alıp farklı bir tarafa götürüyor. Bakınız iki gün önce maliyeden sorumlu bakan Türkiye’deki ekonomik yeni süreçle ilgili bir takvim açıkladı ve yeni program açıkladı. Fakat hemen ertesi günü yüzde 14.9 elektriğe zam geldi. Bu 2019 yılı içerisinde elektriğe gelen beşinci zam. Ve toplam oran yüzde 60’a ulaştı. Tarım Türkiye’de gerçekten son derece büyük bir sıkıntı içerisinde. Vatandaş kendi olanaklarıyla, Türk çiftçisi kendi olanaklarıyla bir üretim yapmanın gayreti içerisinde ama bu üretim ülkeyi yönetenler tarafından sürekli baltalanıyor. İşte elektriğe gelen zam bunun en açık örneğidir. Bakınız bu yıla kadar Türkiye’de tarımda kullanılan elektriklerde sübvansiyon uygulanırdı ve normal sanayide, ticaret hanede, konutlarda kullanılan elektrik birim fiyatlarının çok daha altında bir fiyatla elektrik kullanımı devam ederdi. Bugün için Türk çiftçisi elektrikten gerçek anlamda sıkıntı yaşamaya başladı. Çünkü ürününü bir önceki dönemdeki elektrik fiyatlarına göre ekimi gerçekleştirdi. Ama ne yazık ki girdilerinin fiyatı yani özellikle elektrik kullanımındaki tüketiminden kaynaklanan fiyatlar son derece artınca büyük sıkıntılar yaşamaya başladı” dedi. 

Yorumlar (0)
banner914
Günün Anketi Tümü
Koronavirüs (Covid-19) aşısı olmayı düşünüyor musunuz?
Koronavirüs (Covid-19) aşısı olmayı düşünüyor musunuz?
Namaz Vakti 08 Mayıs 2021
İmsak 04:04
Güneş 05:43
Öğle 12:59
İkindi 16:51
Akşam 20:06
Yatsı 21:38

Gelişmelerden Haberdar Olun

@