alexa

banner912

banner766

ADAR: ESKİŞEHİR KANMADIĞINI SANDIKTA GÖSTERECEK

Cumhuriyet Halk Partisi pazar toplantısına CHP İl Başkanı Abdülkadir Adar, CHP Milletvekilleri Utku Çakırözer, Jale Nur Süllü, Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt ile partililer katıldı.

Siyaset 24.03.2019, 15:38 24.03.2019, 18:37 ABONE OL: google news
ADAR: ESKİŞEHİR KANMADIĞINI SANDIKTA GÖSTERECEK

31 Mart yerel seçimlerinin konuşulduğu toplantıda, CHP İl Başkanı Adar, Eskişehir’de bir miting düzenleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Eskişehir’de açıkladığı açıklamaları değerlendirdi ve, “Cumhurbaşkanı dedi ki, Eskişehir’de URAYSİM’in temelini atacağız. Hepinizin bildiği gibi ‘URAYSİM’ 2012 yılında temeli atılan ve Alpu’da binaları inşa edilen bir alan. Bir başka söylemi ise Şehir Hastanesi yakında bitecek. Onu hizmete açacağız. Şehir Hastanesi açılalı da aşağı yukarı 3 ay oldu. Bu bilgilendirmeler ne kadar yanlış olursa toplum da o kadar yanlış yönlendiriliyor. Yine aynı partinin Büyükşehir adayı bir televizyon programında sanki 10 yıllık belediye başkanlığı döneminde Sayın Yılmaz Büyükerşen tarafından yapılan tramvaydan tutun da tematik parklara kadar tüm işleri kendisi yapmışçasına bir söylem içerisindeydi. Herhalde Eskişehirliler bu tavsiyelere kanacak durumda değildir. Kanmadıklarını da 31 Mart da kullanacakları oyla son derece net olarak gösterecekler. Ülkede resmi anlamdaki işsiz sayımız yaklaşık 8 milyonu buldu. Bu son derece önemli bir rakam. Ülkeyi yönetmek de olanların ülkeyi hangi noktadan nereye taşıdıklarının göstergelerinden bir tanesi” ifadelerini kullandı. 

"Baharı hep birlikte getireceğiz": CHP Eskişehir Milletvekili Utku Çakırözer de “Ülkede öyle bir iklim yaratılmış ki bizim CHP’lilerin hiçbir zaman tasvip etmediği, hiçbir zaman kullanmadığı bir üslupla gerek bizim genel başkanımıza gerek ittifak içerisinde olduğumuz İYİ Parti Genel Başkanına ağzı alınmayacak sözler, tehditler, hapse attırmalar, kendini bilmez bazı densiz yazarların genel başkanımıza seni de böyle idam edeceğiz tehditleri vs. yani ülke savaşa mı gidiyor seçime mi gidiyor insanlar bunlara baktığında şaşırabiliyor. Biz her zaman soğuk kanlı, her zaman vatan sevgisi içinde olan CHP’liler biz önümüze bakacağız. Biz 31 Mart günü de bakacağız. 31 Mart sadece Eskişehir’de değil inanıyorum ki Türkiye’nin dört bir yanında baharı hep birlikte getireceğiz” dedi. 

"Eskişehir’de huzurluyuz": CHP Eskişehir Milletvekili Jale Nur Süllü ise, “Sıraya girdiler. Bakanlar bir bir geliyor. Biri geliyor diyor ki Eskişehir’de ne yapıldı belediyecilik adına, Eskişehir neden bir Kayseri, bir Konya olmasın diyor. Belediyeciliği sadece yollardan ve binalardan ibaret görenler bunu söyleyebilir. Ama bu şehir sadece yollardan ve binalardan ibaret olamaz. Öyle bir şehir düşünülemez. Şehirler 24 saat canlıdır. Canlı birer organizmadır. Şehirler öğretir. Şehrin sokakları insanları davet eder. Biz bu Eskişehir’de huzurlu, mutlu ve güvenli yaşıyoruz” şeklinde konuştu. 

"24 saat çalışmaya söz veriyoruz": Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt da, “Kasım 15’den beri çok ciddi bir çalışma yürütüyoruz. Eskişehir’de girmediğimiz konut, iş yeri kalmadı ve bütün partili arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. İnanarak, bize güvenerek bir çalışma içindeler. İnanan arkadaşlarımızın inancın boşa çıkarmayacağız. Son hafta, 31 Mart’ta zaferi elde ettikten sonra da 5 yıl boyunca halkçı, katılımcı, solcu, sosyal demokrat belediyeciliği en zirve noktasına getirmek için Odunpazarı’nda 24 saat çalışmaya şimdiden söz veriyoruz. Pek çok konuda yalanlar üretiliyor.  Ama Eskişehirli bu yalanlara asla ve asla inanmıyor. Ne kadar yalan söylerlerse söylesinler güneş balçıkla sıvanmaz. Eskişehir belediyeleri başarılıdır. Türkiye’ye örnek olmaktadır.”
 

Yorumlar (0)
banner914
Günün Anketi Tümü
Koronavirüs (Covid-19) aşısı olmayı düşünüyor musunuz?
Koronavirüs (Covid-19) aşısı olmayı düşünüyor musunuz?
Namaz Vakti 11 Mayıs 2021
İmsak 04:01
Güneş 05:41
Öğle 12:59
İkindi 16:51
Akşam 20:07
Yatsı 21:41

Gelişmelerden Haberdar Olun

@