alexa

banner912

banner995

banner766

banner994

Ahmet Ataç: Eskişehir'imiz bir kez daha tehdit altında

Tepebaşı Belediye Başkanı Dt. Ahmet Ataç, Sevinç Mahallesi’ne açılması planlanan yeraltı kömür ocağına ilişkin, “Eskişehir’e bu kötülüğün yapılmasına sessiz kalmayacak ve asla müsaade etmeyeceğiz” dedi.

Siyaset 08.01.2022, 11:51 ABONE OL: google news
Ahmet Ataç: Eskişehir'imiz bir kez daha tehdit altında

Tepebaşı Belediye Başkanı Dt. Ahmet Ataç, Sevinç Mahallesi’ne Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı tarafından yapılması planlanan ÇED süreci ile ilgili değerlendirmede bulundu.

Başkan Ataç, “Eskişehir’imizin son derece verimli toprakları, bir kez daha tehdit altında. Bu kez de Sevinç Mahallesi’nde açılması planlanan yeraltı kömür ocağı nedeniyle endişe içindeyiz. Söz konusu projenin hayata geçmesi durumunda ülkemizin en verimli bölgelerinden Alpu Ovamız, mahvolma tehlikesi ile karşı karşıya kalacak. Bölgemizde tarım ve hayvancılığa telafi edilemez zararlar verilecek, çevre kirlenecek. Bizlerin ise tıpkı Kentimizin havası, suyu ve toprağını savunmak için mücadelemizden asla taviz vermeyeceğiz. Tıpkı daha önce kazandığımız kömürlü termik santral mücadelesinde olduğu gibi; çocuklarımızın, torunlarımızın geleceği için, temiz bir çevre için hukuksal ve sosyal zeminde elimizden geleni yapacağız. Eskişehir’e bu kötülüğün yapılmasına sessiz kalmayacak ve asla müsaade etmeyeceğiz” ifadelerini kullandı.

Kaynak: www.eskisehirekspres.net
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Koronavirüs (Covid-19) aşısı olmayı düşünüyor musunuz?
Koronavirüs (Covid-19) aşısı olmayı düşünüyor musunuz?
Namaz Vakti 16 Ocak 2022
İmsak 06:43
Güneş 08:12
Öğle 13:11
İkindi 15:38
Akşam 18:00
Yatsı 19:23

Gelişmelerden Haberdar Olun

@