alexa

banner912

banner766

Akşener Eskişehir'de konuştu: Milletimiz herkesi tartacak

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, çeşitli ziyaretlerde bulunmak üzere Eskişehir’in Sivrihisar ilçesine geldi. Ankara’dan kara yoluyla ilçeye gelen Akşener’i, bir dinlenme tesisinde çok sayıda partili karşıladı. Partilileri tek tek selamlayan ve sohbet eden Akşener, daha sonra ilçe merkezine geçti. Esnafı gezen Akşener, iş yeri sahipleriyle sohbet etti.

Siyaset 04.03.2021, 15:08 05.03.2021, 17:20 ABONE OL: google news

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, hakkındaki ihraç kararının mahkeme tarafından iptal edilmesiyle İYİ Parti'ye dönen Ümit Özdağ’ın istifasını değerlendirerek, “Ayrı bir yol tutan hiçbir siyasiyi peşinen suçlamak, hakaret etmek gibi bir tavrım bugüne kadar olmadı. Bizden ayrılmış milletvekilleri dahil olmak üzere. Dolayısıyla şimdi milletin huzuruna çıkıp, milletimiz herkesi tartacak. Temel hakem millettir. Hep birlikte göreceğiz, başarılar diliyorum, hayatta başarılar diliyorum” dedi.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, çeşitli ziyaretlerde bulunmak üzere Eskişehir’in Sivrihisar ilçesine geldi. Ankara’dan kara yoluyla ilçeye gelen Akşener’i, bir dinlenme tesisinde çok sayıda partili karşıladı.

Partilileri tek tek selamlayan ve sohbet eden Akşener, daha sonra ilçe merkezine geçti. Esnafı gezen Akşener, iş yeri sahipleriyle sohbet etti.

Esnaf ziyaretlerinin ardından açıklamalarda bulunan Akşener, partisinden istifa eden İstanbul Milletvekili Ümit Özdağ’ın sorulması üzerine şunları söyledi:

“Öncelikle şunu söyleyeyim. 20 Ocak 2020’de başlattığım esnaf gezmesinin bugün Eskişehir ayağındayım. Sivrihisar ilçemizdeyiz. Esnafın dertlerini dinledik. Ona göre çare oluşturabilecek çözümleri hayata geçirmek için gayretlerimiz olacak. İktidarı bu konuda uyarmaya devam edeceğiz. Şimdi ben bugün milletin meselelerini, esnafın meselelerini, çifçinin, işsizin, emeklinin, hayvan yetiştiricisinin, gezdiğimiz her yer bunlarla ilgili gördünüz. Üniversite mezunu işsiz gençlerin sorunlarını dinleyip, onları kamuoyunun öznesi haline getirmeye gayret eden bir politikacıyım. ‘Sayın Özdağ’ın istifasını nasıl değerlendiriyorsunuz?’ dediniz. Kendisine başarılar diliyorum. Siyasi hayatında başarılar diliyorum. Bu an itibariyle yollar ayrılmış olduğu için prensibimdir benim. Ayrı bir yol tutan hiçbir siyasiyi peşinen suçlamak, hakaret etmek gibi bir tavrım bugüne kadar olmadı. Bizden ayrılmış milletvekilleri dahil olmak üzere. Dolayısıyla şimdi milletin huzuruna çıkıp, milletimiz herkesi tartacak. Temel hakem millettir. Hep birlikte göreceğiz, başarıları diliyorum, hayatta başarılar diliyorum”

Akşener açıklamalarının ardından Sivrihisar ilçesindeki ziyaretlerini tamamlayıp, Alpu ilçesine geçti.

Esnafı ziyaret etti

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Sivrihisar ve Alpu ilçesinde esnafı ziyaret etti. Esnafın sorunlarını dinleyen Akşener daha sonra kent merkezine gelerek Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen'i makamında ziyaret etti.

Eskişehir’in İstanbul ve Ankara arasında çok önemli bir köprü görevi gördüğünü belirten Akşener, 1999 yılından beri Başkan Büyükerşen ve ekibinin belediyecilik çalışmaları ile Eskişehir’in şehircilik anlamında örnek bir kent olduğunu söyledi.

'Seçmenin velinimet olduğu unutuldu' 

Akşener, daha sonra Tepebaşı ilçesi Bağlar Mahallesi’ndeki esnafı ziyaret ederek, "İlçe ilçe esnafı dolaşıyorum, onların derdini dinliyorum. Propaganda yapmıyorum, oy konusunda herhangi bir iknaya çalışmıyoruz. Aldığım bilgiler ışığında grup konuşması yapıyorum. Milletvekili arkadaşlarımız soru önergesi, araştırma önergesi veriyorlar. Yani müşteri velinimettir diyor ya esnafımız, biz de seçmen velinimettir diyoruz. Çünkü çok uzun zamandır, seçmenin velinimet olduğu unutulan bir Türkiye ile karşı karşıyayız. Kaşının altının gözün var denilerek kavga edilen, esnafın dertlerinin örtüldüğü bir Türkiye ile karşı karşıyayız. Allah ömür verirse, sağlık verirse bu bakış açısını, bu değerler üzerinden kavga edilme dilini de tavrını da değiştirmeye kararlıyız. Özne bu esnaf” diye konuştu.

Prof. Dr. Yılmaz Büyükerşen Bulvarı’ndaki bazı iş yerlerini gezen Akşener daha sonra kentten ayrıldı. Akşener’e Eskişehir ziyaretlerinde İYİ Parti Eskişehir milletvekili Arslan Kabukçuoğlu, İYİ Parti Isparta milletvekili Aylin Cesur, İYİ Parti Sakarya milletvekili Ümit Dikbayır da eşlik etti.

Yorumlar (0)
banner914
Günün Anketi Tümü
Koronavirüs (Covid-19) aşısı olmayı düşünüyor musunuz?
Koronavirüs (Covid-19) aşısı olmayı düşünüyor musunuz?
Namaz Vakti 13 Nisan 2021
İmsak 04:48
Güneş 06:17
Öğle 13:04
İkindi 16:44
Akşam 19:40
Yatsı 21:03

Gelişmelerden Haberdar Olun

@