alexa

banner912

banner766

'Asfalt paraları iade edilecek'

AK Parti Odunpazarı Belediye Başkan adayı Volkan Doğan, belediye başkanı olmaları durumunda asfalt ve kaldırım ücreti almayacaklarını belirterek, “Odunpazarı Belediyesini AK Parti yönetmeye başladığında asfalt ve kaldırım parası alınmayacak. Alınan ücretler de iade edilecek” dedi.

Siyaset 15.01.2019, 13:50 15.01.2019, 13:59 ABONE OL: google news
'Asfalt paraları iade edilecek'

Doğan, “Göreve geldiğimiz ilk günden bu yana asfalt parası ile ilgili çok açıklama yaptık. Gerçekten bu asfalt ve kaldırım paraları Türkiye’de birçok belediye tarafından alınmıyor. Ve bu sadece meclise bağlı bir karara ait bir durum. Eğer meclis isterse bu paraları almama kararı alıyor. Odunpazarı Belediyesinde CHP çoğunluğu ile Kazım başkan asfalt ve kaldırım paralarının alınması yönünde karar aldı. Vatandaşlarımızın bu konuda ciddi mağduriyetleri var. Mevcut belediye en yüksek bedelinden, doğru ve planlı hesaplama yapmadan almıştır” dedi.

Asfalt ücretleri konusunda hukuksuzluk var: Asfalt ücretlerinin doğru hesaplanmadığını ifade eden Doğan, “Çoğu hukuksuz, sadece emlak değerinin yüzde ikisi ile hesaplanan toplanan ücretlerdir. Bazen toplanan emri vaki paralar dökülen asfalt paralarının üzerine dahi geçmiştir. Dolayısıyla burada bir hukuksuzluk vardır. Bir yanlış hesaplama vardır. Bu iş yanlış, bu ücret belediyenin bütçesinden karşılanmalı. Asfalt ve kaldırımın yapıldığı bölgedeki insanlar dar gelirli. Üç bin gibi, yedi bin gibi rakamlar ailelere yük getiriyor. Sonuç olarak haksızlık ve hukuksuzluk var ortada. Odunpazarı Belediyesini AK Parti yönetmeye başladığında asfalt ve kaldırım parası alınmayacak. Buradaki hukuksuzluğu ve yanlışı biliyoruz ve 2014-2019 arası, bizim döktüğümüz asfaltların da parasını alan belediye başkanı ve meclisten geçen kararla alınan, rakamlar hesaplanacak ve ödenen asfalt ve kaldırım paralarını vatandaşlarımıza iade etmeyi taahhüt ediyoruz” diye konuştu. 


 

Yorumlar (1)
Resul Ekrem DÜZ 2 yıl önce
Vatandaşın cebinden haksız alınan parayı iade edecek. Helal olsun.
banner914
Günün Anketi Tümü
Koronavirüs (Covid-19) aşısı olmayı düşünüyor musunuz?
Koronavirüs (Covid-19) aşısı olmayı düşünüyor musunuz?
Namaz Vakti 16 Haziran 2021
İmsak 03:27
Güneş 05:22
Öğle 13:04
İkindi 17:01
Akşam 20:35
Yatsı 22:21

Gelişmelerden Haberdar Olun

@