banner493

'Başkentliği Eskişehir çoktan hak etti'

Türk Dünyası Vakfı 2017-2018 Yıllık Faaliyet Genel Kurul Toplantısı Anadolu Üniversitesi Yunus Emre Kampüsü Atatürk Kültür ve Sanat Merkezi’nde gerçekleştirildi. Toplantıya katılan Türk Dünyası Mütevelli Heyet Başkanı Prof. Dr. Nabi Avcı, “Vakfımız bugüne kadar pek çok güzel işe imza attı” diye konuştu.

'Başkentliği Eskişehir çoktan hak etti'

Türk Dünyası Vakfı 2017-2018 Yıllık Faaliyet Genel Kurul Toplantısının açılış konuşmasını yapan Avcı, “Vakfımız bugüne kadar pek çok güzel işe imza attı. Özellikle kültür başkentliği sürecinde Eskişehir’de pek çok eserin ihyasına inşasına vesile oldu. Ben o dönemde görev yapan Eskişehir Türk Dünyası Kültür Başkenti Ajansı’na, bütün ajans yönetim kuruluna çok teşekkür ediyorum o dönemdeki gayretleri için. Daha sonra yarım kalan işleri tamamlamak ve hizmetlere yenilerini eklemek üzere vakfımızı kurduk. Vakfımız bugüne kadar ajans döneminden devredilen işlerin tamamlanması için ciddi gayretler gösterdi. Onlar tamamlandı. Sıfırdan başlanan işler de var ve bu işler gayet güzel devam ediyor” dedi.

Cumhurbaşkanımız duyurmuştuAvcı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Eskişehir’de gerçekleştirdiği mitingde verdiği müjdeyi hatırlatarak, “24 Haziran seçimlerinden önce Eskişehir’deki mitingde Sayın Cumhurbaşkanımız Eskişehir’e bir müjde verdi. O da 2019 yılında Eskişehir’in Türk Dünyası Eğitim Başkenti ilan edileceğiydi ve Eğitim Başkentliği sürecini de Kültür Başkentliği sürecinde olduğu gibi Türk Dünyası Vakfı tarafından yürütüleceğini vurguladı. Önümüzdeki dönem 2019 yılı ve sonrasında Eskişehir Eğitim Başkenti olmaya devam edecek. Eskişehir bunu çoktan hak etmişti. Bir güzel haberimiz daha var. Türk Dünyası Çocuk Vakfı da ayrıca kuruldu. Bu kardeş vakfa da başarılar diliyorum” diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 26 Kasım 2018, 13:55
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner483

banner486

banner487

banner490

banner491

banner492

banner485

banner484

banner488

banner489