alexa

banner912

banner766

BBP'li Bozbal: Soykırımı lanetliyoruz

Karaçay-Malkar halkının, sürgüne uğraması ve dünyanın dört bir yanına dağılmasının 76'ncı yılında, Büyük Birlik Partisi (BBP) Eskişehir İl Başkanı Şaban Bozbal, yazılı mesaj yayımladı.

Siyaset 02.11.2019, 01:46 02.11.2019, 17:08 ABONE OL: google news
BBP'li Bozbal: Soykırımı lanetliyoruz

"Orada, çok uzak gelen Kafkasya’da Türkler var. Onlar Karaçay-Malkar halkı... Soykırım boyutuna varan sürgünü tadan, dünyanın dört bir yanına dağılan Karaçay-Malkarlılar" diyen Bozbal, mesajına şöyle devam etti:

"Acıyla yoğrulmuş ama dimdik duran bir halk.Kafkas Dağları’nın tam zirvesinde, dimdik ayaktalar. Anlaşılmayı ve hatırlanmayı bekliyorlar.

Stalin’in emriyle 2 Kasım 1943 gecesi bütün bir halk silah zoruyla hayvan vagonlarına doldurularak Orta Asya’ya göçe zorlandılar. Günlerce süren bu eziyetli yolculuk sırasında vagonlardan çıkmalarına izin verilmeyen,yol boyunca hayatını kaybedenlerin tren yolu kenarlarına atıldığı,Cenazelerin gömülmesine bile izin verilmeyen, sürgünden bu yana çok değil, sadece bir insan ömrü geçti.

Türkiye hem Türk dünyasının, hem de İslâm aleminin ümit ışığıdır. Bu ışığın sönmesi İslâm aleminin, karanlığa gömülmesi demektir.

Karaçay soykırımında hayatını kaybeden kardeşlerimize Allah'tan rahmet diliyor, bu soykırımı ve tüm soykırımları yapan zihniyetleri lanetliyorum."
 

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Koronavirüs (Covid-19) aşısı olmayı düşünüyor musunuz?
Koronavirüs (Covid-19) aşısı olmayı düşünüyor musunuz?
Namaz Vakti 03 Ağustos 2021
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı

Gelişmelerden Haberdar Olun

@