alexa

banner933

banner934

banner935

banner941

banner942

banner943

banner912

banner936

banner937

banner938

banner939

banner940

banner944

banner766

Çakırözer'den kapanan iş yerlerine "devlet desteği" çağrısı

Koronavirüs salgınıyla mücadele kapsamında üç haftalık tam kapanma kararı açıklanırken, karar kapsamında işletmeleri kapatılan esnaf için destek paketi açıklanmadı. Eskişehir’de aylardır iş yapamayan kahvehane işletmecisi Sinan Yıldız’ı evinde ziyaret eden CHP Milletvekili Utku Çakırözer, esnafa destek paketi istedi. Çakırözer, “Lokantacı olsun, kahvehaneci esnafı olsun Türkiye’de onbinlerce esnafımız aylardır sıkıntı içinde. Üç haftalık açıklanan tam kapanma kararı şimdi tüm esnafımızı derinden etkileyecek. Zor durumdaki esnafımızın her türlü borcunun faizsiz ertelenmesi, kira desteği ve buralarda çalışan emekçilerimize maaş, gelir desteği bir an önce açıklanmalıdır” dedi.

Siyaset 27.04.2021, 12:08 28.04.2021, 13:27 ABONE OL: google news
Çakırözer'den kapanan iş yerlerine "devlet desteği" çağrısı

CHP Eskişehir Milletvekili Utku Çakırözer, Şirintepe Mahallesi’nde kahvehane işletmecisi Sinan Yıldız ve ailesini evlerinde ziyaret etti. Ziyareti sonrasında açıklamalarda bulunan Çakırözer, salgınla mücadele kapsamında açıklanan üç haftalık tam kapanma kararını değerlendirdi. Çakırözer, “Tam kapanma kararı alındı. İnsanımızın sağlığı her şeyden önemli ama iş, aş da önemli. Herhangi bir gelir güvencesi, kira desteği, fatura desteği olmadan açıklanan bu karar zor durumdaki esnafımızı daha da etkileyecek. Tüm esnafımızın için acil destek paketi açıklanmalı” dedi.  Esnaf Yıldız ise, “Kahveciler olarak hepimiz çok sıkıntıdayız. Fatura, kira, kredi, sigorta borçlarımız var. Bunları anlatarak bitiremiyoruz. Gerçekten çok zor durumdayız” dedi. 

"DESTEK PAKETİ AÇIKLANMALI" 

Salgın döneminde en büyük sıkıntıyı çeken esnafların başında lokantacı, kahveci esnafı geldiğini belirten Çakırözer, “Lokantacı olsun, kahveci esnafı olsun Türkiye’de onbinlerce esnaf aylardır sıkıntı içinde. Yardım kolileri ile hayatlarını sürdürmeye çalışıyor.  Açıklanan tam kapanma kararı esnafımızı, emekçilerimizi, geçim derdindeki yurttaşlarımızı maalesef daha da etkileyecek. Evet insanımızın sağlığı her şeyden önemli ama aşı da önemli. Esnafımıza, emekçimize tam gelir desteğiyle bu kapanma kararı kamuoyuna duyurulmalıydı. Zor durumdaki esnafımızın her türlü borcunun faizsiz ertelenmesi, kira desteği ve buralarda çalışan emekçilerimize maaş desteği bir an önce açıklanmalıdır” açıklamalarında bulundu. 
 

Yorumlar (0)
banner914
Günün Anketi Tümü
Koronavirüs (Covid-19) aşısı olmayı düşünüyor musunuz?
Koronavirüs (Covid-19) aşısı olmayı düşünüyor musunuz?
Namaz Vakti 13 Mayıs 2021
İmsak 03:58
Güneş 05:39
Öğle 12:59
İkindi 16:52
Akşam 20:09
Yatsı 21:44

Gelişmelerden Haberdar Olun

@