alexa

banner766

Çakırözer: SGK babadan oğula borç çıkarıyor

CHP Eskişehir Milletvekili Utku Çakırözer'in basın ofisinden yapılan açıklamada "Sosyal Güvenlik Kurumu pek çok vatandaşa, ölmüş anne babasına yersiz ödeme yapıldığı gerekçesiyle binlerce liralık borç çıkarıyor. Yıllar önce ölmüş anne babasına yapılan yersiz ödeme nedeniyle borçlandırılan vatandaşlar, Sosyal Güvenlik Kurumu ile icralık oluyor" denildi. CHP Eskişehir Milletvekili Utku Çakırözer, "Devlet, kendi hatasını vatandaştan çıkaramaz” dedi.

Siyaset 07.07.2019, 15:56 ABONE OL: google news
Çakırözer: SGK babadan oğula borç çıkarıyor

Eskişehir Cumhuriye Mahallesi Muhtarı Ali Rıza Taktaklar, 20 yıl önce hayatını kaybeden babasına yersiz ödeme yapıldığı için kendisine hem de avukat masrafları dahil  bin 750 lira borç çıkarıldığını söyledi. Onlarca mahalle sakininin yersiz ödemeler nedeniyle icralık olduğunu belirten Taktaklar, başka bir kişiye 30 binin üzerinde borç çıktığını aktardı. 

"MUHTARIN MASASI İCRA EMRİ DOLU": Muhtar Taktaklar'ı mahallesinde ziyaret eden CHP Eskişehir Milletvekili Utku Çakırözer, "Muhtarlarımızın masaları vatandaşlarımıza gönderilen bu haksız  ödeme emirleri ile dolu. Adı üstünde yersiz ödeme, yani burada bir hata var. Ve bu hata vatandaşın hatası değil. SGK kendi hatasını hem kabul ediyor. Hem de sorumluluğunu üstlenmiyor. Babasına yaptığı yersiz ödemeyi çocuklarından çıkarıyor. Yersiz ödeme, haksız borca dönüşüyor. Bu kabul edilemez. Devlet kendi hatasını vatandaştan çıkaramaz” dedi. 

"ÖNCE HATAYA SON VERİN": Sosyal Güvenlik Kurumu Başkanı Mehmet Selim Bağlı’ya çağrı yapan Çakırözer, “Önce yersiz ödeme hatasına son vermesi gerekiyor. Yani bu hatalı işleme bir daha yaşanmamak üzere son verilmeli. Ancak SGK buna son veremiyorsa, sorumluluğunu üstlenmeli, kendi hatasını vatandaştan çıkarmamalı” dedi.
 

Yorumlar (0)
banner914
14
açık
Günün Anketi Tümü
Koronavirüs (Covid-19) aşısı olmayı düşünüyor musunuz?
Koronavirüs (Covid-19) aşısı olmayı düşünüyor musunuz?
Namaz Vakti 05 Mart 2021
İmsak 05:56
Güneş 07:18
Öğle 13:14
İkindi 16:26
Akşam 19:01
Yatsı 20:18

Gelişmelerden Haberdar Olun

@