alexa

Çakırözer ve Süllü: 2020'nin kahramanları sağlık çalışanları

CHP Eskişehir Milletvekilleri Utku Çakırözer ve Dr. Jale Nur Süllü Eskişehir İl Sağlık Müdürlüğü ile Yunus Emre Devlet Hastanesi ve Şehir Hastanesi Başhekimlerini ziyaret ederek, salgın döneminde yürüttükleri özverili çalışmalar için teşekkür etti, sağlık çalışanlarının yeni yıllarını kutladı.

Siyaset 30.12.2020, 14:43 ABONE OL: google news
Çakırözer ve Süllü: 2020'nin kahramanları sağlık çalışanları

2020 yılının kahramanlarının sağlık çalışanları olduğunu söyleyen  Çakırözer ve Süllü "Ülke olarak zor bir dönemden geçiyoruz. Bu zor süreçte hayatlarımızı, salgınla mücadelede insanımızın sağlığı için gece gündüz demeden olağanüstü  mücadele veren sağlık emekçilerimize borçluyuz. Sağlık emekçilerimize minnet borçluyuz. Önümüzdeki yıl sağlık, huzur ve dayanışma içinde geçireceğimiz bir yıl olsun” dedi. Çakırözer ve Süllü, sağlık emekçilerinin haklarının bir an önce verilmesini istedi. 

Ziyaret ettiler 

CHP Eskişehir Milletvekili Utku Çakırözer ve Dr. Jale Nur Süllü Eskişehir İl Sağlık Müdürü Uğur Bilge ile Yunus Emre Devlet Hastanesi Başhekimi Dr. Mustafa Karagülle ve Eskişehir Şehir Hastanesi Başhekimi Dr. Yaşar Bildirici’yi ziyaret etti. Çakırözer ve Süllü ziyaretlerinde covid19 nedeniyle Eskişehir’de  yaşamını yitiren doktor ve sağlık çalışanı için baş sağlığı dileklerini iletti, Eskişehir’de salgın döneminde yürütülen çalışmalara ilişkin bilgi aldı.

2020'nin kahramanları 

Sağlık İl Müdürü ve Başhekimler aracılığıyla Eskişehir’deki tüm sağlık emekçilerine teşekkür eden Çakırözer ve Süllü, 2020 yılında insanların hayatlarını sağlık çalışanlarına borçlu olduklarını söyledi. Çakırözer ve Süllü, “2020 yılının kahramanları insanlarımızın sağlığı için gecesini gündüzüne katan sağlık emekçileri oldu. Ne yaparsak yapalım onlara hakkımızı ödeyemeyiz. Sağlık emekçilerimize minnet borçluyuz” dedi. 

Talepleri karşılamak boynumuzun borcu 

Tüm dünyayı etkisi altına alan salgınla mücadelede yüzlerce sağlık çalışanının da yaşamını yitirdiğine dikkat çeken Çakırözer ve Süllü, “Salgınla mücadele Türkiye’nin dört bir yanında insanımızın sağlığı için mücadele veren sağlık emekçilerimizi de yitirdik. Kovid19 nedeniyle Eskişehirimizde bir doktor bir sağlık çalışanı ile Türkiye’de 310 sağlık çalışanı yaşamını yitirdi. Sağlık emekçilerimiz için covid 19 meslek hastalığı sayılmalı. Sağlık çalışanlarımızın her türlü özlük haklarını vakit geçirmeksizin vermeliyiz. Onların taleplerini yerine getirmek hepimizin boynunun borcu” dedi. 

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Koronavirüs (Covid-19) aşısı olmayı düşünüyor musunuz?
Koronavirüs (Covid-19) aşısı olmayı düşünüyor musunuz?
Namaz Vakti 20 Ocak 2021
İmsak 06:41
Güneş 08:08
Öğle 13:14
İkindi 15:47
Akşam 18:10
Yatsı 19:32

Gelişmelerden Haberdar Olun

@