banner863

banner871

banner872

banner873

banner878

banner867

banner874

banner875

banner876

banner766

CHP'den Azerbaycan Büyükelçiliği'ne destek ziyareti

Cumhuriyet Halk Partisi Grup Başkanvekili Engin Özkoç ve beraberindeki heyet Ermenistan’ın Azerbaycan’a yönelik saldırısı dolayısıyla Azerbaycan'ın Ankara Büyükelçisi Hazar İbrahim'e destek ziyaretinde bulundu. Heyette yer alan CHP Eskişehir Milletvekili Utku Çakırözer, ziyaret sonrası yaptığı açıklamada, “Ermenistan’ın bu saldırgan tutumu asla kabul edilemez. Uluslararası hukukun açık ihlali olan bu saldırıları en sert biçimde kınıyoruz, lanetliyoruz. Cumhuriyet Halk Partimizin her zaman olduğu gibi bu saldırı karşısında da can Azerbaycan’a desteği tamdır. Halkını ve toprak bütünlüğünü korumak için meşru müdafada bulunan kardeş Azerbaycan halkının yanındayız. Türkiye ve Azerbaycan iki devlet ama tek millettir, tek yürektir” dedi.

Siyaset 01.10.2020, 15:50 02.10.2020, 13:50
CHP'den Azerbaycan Büyükelçiliği'ne destek ziyareti

CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç başkanlığında Artvin Milletvekili Uğur Bayraktutan, Eskişehir Milletvekili Utku Çakırözer, Ankara Milletvekili Murat Emir’den oluşan heyet, Ermenistan’ın Azerbaycan’a yönelik saldırısı dolayısıyla Azerbaycan'ın Ankara Büyükelçisi Hazar İbrahim'e destek ziyaretinde bulundu. Ziyarete ilişkin açıklamalarda bulunan CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç, Azerbaycan topraklarına saldırı düzenleyen Ermenistan’ı lanetlerken, “1 Ekim itibariyle TBMM’den tüm dünyaya ortak sesimizi duyurabilmemiz için CHP üzerine düşen tüm görevleri yerine getirmeye hazır” dedi. 

AZERBAYCAN HALKININ YANINDAYIZ: Heyette yer alan CHP’li Utku Çakırözer ise, Ermenistan’ın saldırgan tutumunun asla kabul edilemeyeceğini söyledi. Çakırözer, “Ermenistan’ın tamamen uluslararası hukuka aykırı başlattığı ateşkes ihlali ve saldırılar neticesinde şehit olan Azerbaycanlı kardeşlerimize Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifa diliyoruz. Kardeşimiz Can Azerbaycan’a ve Azerbaycan ulusuna başsağlığı diliyoruz. Bölgede barış ve istikrarın önündeki en büyük engel on yıllardır hep Ermenistan’ın bu saldırgan ve mütecaviz tutumudur. 30 yıldır Yukarı Karabağ, Ermenistan’ın hukuksuz işgali altındadır. Cumhuriyet Halk Partimizin her zaman olduğu gibi bu saldırı karşısında da can Azerbaycan’a desteği tamdır. Halkını ve toprak bütünlüğünü korumak için meşru müdafada bulunan kardeş Azerbaycan halkının yanındayız” dedi. 

İKİ DEVLET AMA TEK MİLLETİZ: Sorunun barışçı çözümü için öncelikle Ermenistan işgal altında tuttuğu Azerbaycan topraklarından askerlerini çekmesi gerektiğini dile getiren Çakırözer, şu değerlendirmelerde bulundu:  “Türkiye ve Azerbaycan iki devlet ama tek millettir, tek yürektir. Cumhuriyet Halk Partisi olarak sadece Azerbaycan’ın yanında olmakla yetinmiyoruz, tüm dünyaya on yıllardır işgal altındaki zulüm altındaki Azeri kardeşlerimizin haklı davasının yanında durmaya davet ediyoruz.”

Yorumlar (0)
Namaz Vakti 29 Ekim 2020
İmsak 05:52
Güneş 07:16
Öğle 12:47
İkindi 15:40
Akşam 18:07
Yatsı 19:26
Günün Anketi Tümü
Eskişehirspor İlhan Var ile başarılı olur mu?
Eskişehirspor İlhan Var ile başarılı olur mu?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@