alexa

banner912

banner766

CHP'den Doğan'a sert eleştiri

CHP Odunpazarı İlçe Başkanı Rahmi Çınar, düzenlediği basın toplantısında, “Devletin ortaya koyduğu çalışmaları kendi siyasi hedeflerine yönelik propaganda aracına dönüştüren bu zihniyetin sergilediği bu davranış aslında bizleri şaşırtmadı” dedi.

Siyaset 21.01.2019, 16:35 ABONE OL: google news
CHP'den Doğan'a sert eleştiri

Odunpazarı Belediye Başkan adayı Volkan Doğan’ı eleştiren Çınar, “Dün AKP Odunpazarı Belediye Başkan adayı Volkan Doğan’ın Valilik aracılığı ile belirli mahallelerde gerçekleştirilen yatırımları sahiplenerek seçim çalışması içine girdiğini gözlemledik. Devletin ortaya koyduğu çalışmaları kendi siyasi hedeflerine yönelik propaganda aracına dönüştüren bu zihniyetin sergilediği bu davranış aslında bizleri şaşırtmadı. Bugüne kadar devletin ortaya koyduğu tüm imkanları ve gücü kendilerinin propagandasına dönüştüren bu zihniyet son olarak dün de Eskişehir Valiliği Yatırım İzleme ve Koordinasyon Başkanlığının ilimize bağlı ilçelerde gerçekleştirdiği yatırımları sahiplenerek kendi siyasi çalışması gibi lanse etmeye çalışmıştır. İşportacı Mantığı ile belediyecilik anlayışı ancak bu kadar olur” dedi. 

4 Mayıs 2018 tarihinde belediyelerine gönderilen yazıyı paylaşan Çınar, “4 Mayıs 2018 tarihinde Eskişehir Valiliği Yatırım İzleme ve Koordinasyon Başkanlığı tarafından Odunpazarı Belediye Başkanlığına gönderilen bir yazı ile “İlimize ait KIRDES-2018 (Kırsal Altyapı Destekleme. Programı) kapsamında ilçenize bağlı ekli yatırım programında belirtilen mahallelerde kilitli parke taşı ve bordür döşeme işi yapılacaktır. Yapılacak yatırımın mükerrer olmaması açısından programda belirtilen mahallelerde Belediyemiz tarafından herhangi bir yatırım planı yapılmaması hususunu rica ederim” denilmektedir. Yatırım İzleme ve Koordinasyon Başkanlığı, bu tip çalışmaları sadece Odunpazarı ilçemizde değil, Alpu, Seyitgazi, Sivrihisar, Çifteler gibi ilçelerimizde de yapmakta özellikle de 24 haziran seçimlerinde bir çok ilçeye yatırım yağdırılmaya çalışılmıştır. Ortada Yatırım İzleme ve Koordinasyon Başkanlığının “yatırımın mükerrer olmaması için belediyemiz tarafından yatırım yapılmaması” açık ve net bir şekilde istendiği halde, AKP Odunpazarı Belediye Başkan Adayının, bu çalışmayı kendi çalışması gibi lanse ederek oy devşirmeye çalışması kelimenin tam anlamıyla ucuz siyasettir, popülizmdir, devletin güç ve imkanlarını kendi siyasi hedeflerine kullanmaktır” dedi. 

Çınar, bu mevsimde kilit taşı döşenemeyeceğini belirterek, “Kaldı ki Belediyecilik bir bilgi ve birikim işidir. 31 Mart seçimleri öncesine denk getirilerek bu mevsimde kilitli taş döşemeye çalışmak da israftır, vatandaşın parasını çarçur etmektir. Bu mevsimde döşenen kilitli taş çöker, zemini sağlam olmayan alanlarda kilitli taş döşemek uygun değildir. Kilitli taş ancak sert zemin üzerinde döşenebilir. Buna rağmen bu mevsimde kilitli taş ve parke döşemek intihardır. Oy devşirmeye çalışmaktır. 4 Mayıs 2018 tarihinde alınan bir kararı şartların uygun olmadığı bugün uygulanmasına göz yuman kamu görevlileri, kamu zararının oluşmasına neden olmaktadır. Sultandere Mahallemize, Odunpazarı Belediyemiz tarafından gereken alt yapı ve üst yapı çalışmaları bütün hızıyla yapılmakta , başta okul, cami ve muhtarlık önünde tretuvarkaldırımlar yapılmış, köy içi yolları mekanik ve asfalt freze malzemesi serilerek yollar iyileştirilmiştir. Büyükşehir Belediyemiz tarafından Sultandere-75. Yıl Tramvay Hattı için milyonlarca liralık yatırım yapılmakta, Sultandere halkımızın yaşam koşullarının daha da arttırılması ve iyileştirilmesi için her türlü koşul düşünülmektedir. Valiliğin ve devletin ortaya koyduğu projeleri kendi siyasi ikbaline mal ederek fotoğraf verenler halkın gözünü boyayarak işportacı belediyecilik anlayışını sergilemektedir. Bir tarafta devletin tüm olanaklarını arkasına alarak siyaset yapanlar, diğer tarafta halkın gücünü arkasına alarak hizmet götürenler…” diye konuştu. 
 
 
 
 

Yorumlar (0)
banner914
Günün Anketi Tümü
Koronavirüs (Covid-19) aşısı olmayı düşünüyor musunuz?
Koronavirüs (Covid-19) aşısı olmayı düşünüyor musunuz?
Namaz Vakti 16 Haziran 2021
İmsak 03:27
Güneş 05:22
Öğle 13:04
İkindi 17:01
Akşam 20:35
Yatsı 22:21

Gelişmelerden Haberdar Olun

@