alexa

banner912

banner766

CHP, Eskişehir'de 98'inci yılını kutluyor

Cumhuriyet Halk Partisi 98'nci kuruluş yıldönümü dolayısıyla CHP Eskişehir Örgütü Vilayet Meydanı’nda Atatürk Anıtı’na çelenk sundu. Törene Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Yılmaz Büyükerşen'de katıldı.

Siyaset 09.09.2021, 12:45 10.09.2021, 09:58 ABONE OL: google news
CHP, Eskişehir'de 98'inci yılını kutluyor

Vliayet Meydanı'nda partili ve vatandaşlara seslenen CHP Eskişehir İl Başkanı Recep Taşel şunları söyledi;

"Cumhuriyet Halk Partisi ailemizin değerli yol arkadaşları, Kıymetli Eskişehirliler, Hepimizin bildiği üzere Cumhuriyet Halk Partisi İçişleri Bakanlığına dilekçe verilerek kurulmuş bir parti değil, Kurtuluş Savaşı meydanlarında Kuvayı Milliye kadrolarıyla kurulmuş bir partidir. Kurtuluşun ve Kuruluşun partisi olarak Cumhuriyet Halk Partisinin tarihine baktığımızda Türkiye Cumhuriyetinin tarihini de görmekteyiz.

70 yıldır tek başına iktidara gelemeyip de, bugün hala dimdik ayakta duran ve geleceğe ışık tutan partimizin, bu konuda dünyada eşi benzeri ve başka bir örneği yoktur. Partimizin kökleri Erzurum ve Sivas kongrelerine dayanır. CHP demek Anadolu ve Rumeli Müdafaa-i Hukuk Cemiyetleri demektir. CHP demek Lozan’da İsmet Paşa olmak demektir.

CHP demek Türkiye Cumhuriyetinin kuruluşunda Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk olmak demektir. Ortanın Solu fikriyle Sosyal Demokrat bir parti olan CHP daha 50'li ve 60'lı yıllarda İlk Hedefler Beyannamesini yayımlayarak işçi ve emekçi haklarını, üniversite özerkliği gibi düşünceleri, fikirleri üretmiştir. Cumhuriyet Halk Partisi ülkemizin dünü, bugünü ve yarınıdır.  

Partimiz ülkemizin teminatı konumundadır, yarın yapılacak ilk genel seçimlerde milletimizin partimizi iktidara taşıyacağından hiçbir şüphemiz yoktur.

Cumhuriyetimizin ikinci yüzyılına girerken, Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun önderliğinde, memleketimizde huzur ve güven ortamını yeniden sağlayarak, Cumhuriyetimizi demokrasi ile taçlandıracağız.

Partimizin 98. Yaşını kutluyor, Başta Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ve İsmet İnönü olmak üzere, Ata'nın emaneti olan partimizin bayrağını gurur ile taşıyan ve bizlere sağ salim ulaştıran, tüm Genel Başkanlarımızı saygı ve minnetle selamlıyorum! Yaşasın Cumhuriyet, Yaşasın Cumhuriyet Halk Partisi."

Kaynak: www.eskisehirekspres.net
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Koronavirüs (Covid-19) aşısı olmayı düşünüyor musunuz?
Koronavirüs (Covid-19) aşısı olmayı düşünüyor musunuz?
Namaz Vakti 27 Eylül 2021
İmsak 05:15
Güneş 06:38
Öğle 12:56
İkindi 16:21
Akşam 19:03
Yatsı 20:21

Gelişmelerden Haberdar Olun

@