alexa

banner933

banner934

banner935

banner941

banner942

banner943

banner912

banner936

banner937

banner938

banner939

banner940

banner944

banner766

CHP'Lİ BAŞKAN ADAYINDAN İLÇESİNE PORSUK ÇAYI VAADİ

CHP Bayraklı Belediye Başkan Adayı Serdar Sandal, Bornova ve Laka derelerini Eskişehir’deki Porsuk Çayı gibi yapacaklarını söyledi.

Siyaset 24.03.2019, 11:53 ABONE OL: google news
CHP'Lİ BAŞKAN ADAYINDAN İLÇESİNE PORSUK ÇAYI VAADİ

İzmir'in Bayraklı ilçesi Belediye Başkan Adayı Bayraklı’nın bu iki deresini, etrafında birçok sosyal tesisin bulunduğu, içinde teknelerin dolaştığı bir cazibe merkezi haline dönüştüreceklerini kaydeden Sandal, “Dünyanın birçok yerinden kruvaziyer gemilerle gelen turistler, küçük teknelerle Smyrna Meydanı’na gelip, oradan 8 bin yıllık Smyrna höyüğünü ve kuracağımız müzeyi ziyaret edecek, derelerimizin etrafındaki sosyal donatı alanlarında vakit geçirecek” dedi. 

Tepekule pazaryerinde vatandaş ve esnaf ziyareti gerçekleştiren CHP Bayraklı Belediye Başkan adayı Serdar Sandal, Bingöl Karlıova Derneği, Eskişehirliler Kültür Merkezi ve Gümüşpala Avcılar Derneğini ziyaret etti. Ev ve kahve toplantıları da gerçekleştiren Sandal, Bayraklı’yı sadece İzmir değil, dünya çapında marka kent haline getirmek amacıyla önemli projeler hazırladıklarını ifade etti. Bu projelerden birinin de Laka ve Bornova deresi ıslahı ile müze projesi olduğunu belirten Sandal, bu dev projeyi Büyükşehir Belediyesi işbirliğiyle hayata geçireceklerini belirtti. 

Sandal şöyle konuştu: “Bornova ve Laka derelerini Eskişehir’deki Porsuk Çayı gibi yeni bir alana dönüştürmek, çevresine özlemini çektiğimiz sosyal tesisleri ve donatı alanlarını yerleştirmek istiyoruz. Bunun için deremiz var, denizimiz var, geriye o bölgeyi güzelleştirmek kalıyor. Smyrna Meydanı ve höyüğü bizim elimizde olan ciddi bir potansiyel. 8 bin yıllık tarih orada toprak altında yatıyor. Büyükşehir Belediyesi ve Kültür Bakanlığı ile bu potansiyeli ayağa kaldırmak ve Smyrna Meydanı’nı yeniden düzenlemek, oraya bir müze entegre etmek istiyoruz. Dünyanın birçok yerinden kruvaziyer gemilerle gelen turistler, küçük teknelerle Smyrna Meydanı’na gelip oradan 8 bin yıllık höyüğü ve kuracağımız müzeyi ziyaret edecek, derelerimizin etrafındaki sosyal donatı alanlarında vakit geçirecek. Böylece hem kentimiz için ciddi bir katma değer oluşturulacak hem de Bayraklı dünya çapında bir cazibe merkezi haline dönüşecek. Bunun için önümüzde hiçbir engel yok. Büyükşehir adayımız Sayın Tunç Soyer ile de bu konuda fikir birliği içindeyiz. Arkamızdaki en büyük güç Büyükşehir Belediyesi olacak." 

Yorumlar (0)
banner914
Günün Anketi Tümü
Koronavirüs (Covid-19) aşısı olmayı düşünüyor musunuz?
Koronavirüs (Covid-19) aşısı olmayı düşünüyor musunuz?
Namaz Vakti 13 Mayıs 2021
İmsak 03:57
Güneş 05:38
Öğle 12:59
İkindi 16:52
Akşam 20:10
Yatsı 21:45

Gelişmelerden Haberdar Olun

@