banner848

banner766

CHP'li Taşel: Kalabak'ta sabır ve anlayış göstermeyenler...

CHP Eskişehir İl Başkanı Recep Taşel, Eskişehir'de yaşanan Kalabak Su sorunu ile ilgili yaptığı açıklamada, "Eskişehir halkının çok büyük bir kısmı bu gecikme nedeniyle haklı olarak sitem etmektedir. Buna rağmen Kalabak Suyunun mükemmel lezzeti, yılların vermiş olduğu kullanma alışkanlığı nedeniyle yine de gereken sabır ve anlayışı göstermektedir. Bu sabrı ve anlayışı göstermeyenler, geçici sıkıntı dönemini siyasi ranta devşirme peşinde olanlardır. Biz Cumhuriyet Halk Partisi olarak, konunun hassasiyetinin farkındayız ve takipçisiyiz" dedi.

Siyaset 04.09.2020, 15:13 06.09.2020, 16:49
CHP'li Taşel: Kalabak'ta sabır ve anlayış göstermeyenler...

Taşel şöye konuştu;

"Hepinizin bildiği üzere şehrimizde bir süredir, tarihi geçmiş Kalabak Su damacanalarının değiştirilmesi nedeniyle su dağıtımında sıkıntılar yaşanmaktadır. Bu, hiç kimsenin istemeyeceği bir durumdur. Eskişehir halkının tepkisini haklı buluyor, gösterdikleri sabır ve anlayış için çok teşekkür ediyoruz.

Kalabak Su, Eskişehir'in en önemli markalarından ve sembollerinden biridir. Su konusundaki hassasiyetini hepimizin yakından bildiğimiz Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Yılmaz Büyükerşen, hem çeşmelerimizden akan suyun, hem de içme suyu olarak kullanılan Kalabak Suyumuzun halkımıza sağlıklı, güvenli ve düzenli bir şekilde ulaştırılması için gereken her türlü yatırımı uzun yıllar önce yapmıştır. Kuşkusuz bundan sonra da yapmaya devam edecektir. 

Bizler, yaşanmasını asla istemeyeceğimiz bu sıkıntının geçici olduğunu, yeni tarihli damacanaların peyderpey gelmesiyle sıkıntının hafifleyerek seyredeceğini ve makul bir süre sonunda da tamamen ortadan kalkacağını biliyoruz. Bir taraftan sıkıntının giderilmesine çalışılmakta, bir taraftan da konuyla ilgili araştırma ve incelemeler sürdürülmektedir.

Yukarıda da değindiğim gibi, Eskişehir halkının çok büyük bir kısmı bu gecikme nedeniyle haklı olarak sitem etmektedir.  Buna rağmen Kalabak Suyunun mükemmel lezzeti, yılların vermiş olduğu kullanma alışkanlığı nedeniyle yine de gereken sabır ve anlayışı göstermektedir. 

Bu sabrı ve anlayışı göstermeyenler,  geçici sıkıntı dönemini  siyasi ranta devşirme peşinde olanlardır. Biz Cumhuriyet Halk Partisi olarak, konunun hassasiyetinin farkındayız ve takipçisiyiz. Tüm Eskişehirliler gibi Kalabak Suyu bizler için de çok değerlidir ve marka değerinin zarar görmesini asla istemeyiz.

Buna rağmen belli çevreler geçici olan bu sıkıntıyı, siyasi yarış içinde yenemedikleri Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Yılmaz Büyükerşen'i yıpratmak amacıyla kullandılar ve kullanmaya devam ediyorlar.

Özellikle Cumhur İttifakının Eskişehir yöneticileri bilmeliler ki, Eskişehir Büyükşehir Belediyesi, Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Yılmaz Büyükerşen ve Cumhuriyet Halk Partisi, Kalabak Su konusunda herkesten çok daha hassastır.

Kalabak Su konusunda yaşanan bu geçici sıkıntıyı siyasi bir rant haline getirmeye çalışmaktan vazgeçmelidirler. Eskişehir'imizin ivedilikle çözülmesi gereken çok öncelikli sorunları vardır. O sorunların çözümüne siyasi bir anlam yüklemeden hep birlikte çalışalım. Güzel Eskişehir'imiz için el ele verip, iktidar ve muhalefet olarak şehrimize fayda sağlayalım.

Siyaset halka hizmet için yapılır. Ne mutlu ki bize Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu'nun deyimiyle Eskişehir'imiz ''çölde açan bir vaha'' gibidir. Bu konuda büyük emekleri olan Sosyal Demokrat Halkçı Belediye Başkanlarımız ve Belediyelerimiz  tüm Türkiye'ye örnek olacak büyük işlere imza atmışlardır.

Bu şehirde barış, kardeşlik duygusu ile huzur içerisinde yaşamaktan son derece mutluyuz. Kalabak Suyumuzu seviyoruz..."
 

Yorumlar (5)
Firdevs Çakıcı 3 hafta önce
Kalabak damacanalarının eski tarihli olduğu 2 hafta önce ortaya çıktı, su dağıtımı yeni damacana olmadığı için yapılmaması lazım ya da yeni damacana ile yapılması lazım değil mi, daha dün merkeze yarım saat uzakta olan köyümüze (mahallemize) 14 YILLIK damacanalarla su geldi. Arayıp belediyeyi şikayette bulundum geri dönüş yapıcaz dediler malesef geri dönüş yapılmadı. Sakalar hala bu damacanaları köylerde dağıtıyor, UTANMIYOR MUSUNUZ merkeze dağıtamadığınız suları köylere dağıtmaya, insanların sağlığıyla oynamayaaa...
Mustafa sarı 3 hafta önce
Yazıklar olsun sizin sayenizde CHP nin oyları bitecek. Akp ne güzel açıklama yapıyor. Tarihi biten damacanaların siparişini neden önceden vermediniz.
Çocuğum Kalabak su neden gelmiyor diye sorunca Yazıklar olsun bir taraftan size oy verdiğim için utanıyorum. Suyu alan Kalabak su arabaları telefon ile eve servis yapan su arabalarına veriyor. Artanı da bakkallara veriyor. Denetimli belediyecilik hani nerede.
Lazim degil 3 hafta önce
Ya birakin bu isleri. Marketten sise sise su alarak yasamaya calisiyoruz. Anlayis diyorsunuz bir de
Ahmet Topuz 3 hafta önce
Bana mazlumunu getirin
Mesut Demirhan 3 hafta önce
Akepe ağzıyla konuşmaya utan mıyor musun be adam. Evet ben doların yükselmesine sevinenlerdenim. Dükkanı kapatın, buradan çekin gidin de Eskişehir'e, onun +800bin oyuna layık bir Yavaş veya İmamoğu gelsin.
Namaz Vakti 25 Eylül 2020
İmsak 05:18
Güneş 06:41
Öğle 12:55
İkindi 16:18
Akşam 18:58
Yatsı 20:16
Günün Anketi Tümü
Sizce Eskişehir halkı koronavirüse karşı bilinçlendi mi?
Sizce Eskişehir halkı koronavirüse karşı bilinçlendi mi?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@