alexa

banner912

banner766

CHP'li vekilden flaş çağrı: Bayram öncesi kontrollü açılabilirler

CHP Eskişehir Milletvekili Utku Çakırözer Ramazan Bayramı mesajını pandemi önlemleri kapsamında dükkanı kapatılan lokanta, kahveci, berber esnafı ile birlikte verdi. Ziyaretleri sonrasında çağrıda bulunan Çakırözer, “Milyonlarca esnaf bayramda iş yapmayı umut etti. Esnafımız çok zor durumda. Önlemler alınıp, kontroller yapılarak Bayram öncesi kuaför, berber, hazır giyim, çiçekçi, ayakkabıcı, şekerci, hediyelik eşya esnafı kontrollü açılabilir” dedi.

Siyaset 11.05.2021, 14:51 12.05.2021, 17:38 ABONE OL: google news
CHP'li vekilden flaş çağrı: Bayram öncesi kontrollü açılabilirler

CHP Eskişehir Milletvekili Utku Çakırözer, Ramazan Bayramı öncesinde şehrin farklı noktalarında bir yıllık salgın döneminden etkilenen esnafı ziyaret etti. Lokantacı, kahveci, berber gibi işletme sahiplerini dinleyen Çakırözer, önlemler kapsamında iş yapamayan komi ve garsonları da ziyaret etti. 

"KONTROLLÜ AÇILABİLİR"

Salgın önlemleri kapsamında iş yapamadığı için lokantasını kapatmak zorunda kalan işletme sahibi Zeliha Bağcı, devletten destek istedi. 20 yıldır garsonluk yapan Şükrü Koşkür, sektörün en zor zamanları yaşadığını aktardı.  12 yıldır kahve işleten Çiğden Babacan ise, dükkanları kapalı olduğu için iş yapamadıklarını ve zor durumda olduklarını aktardı. Çakırözer, berber Samet Erik ve ailesini de ziyaret etti. Ziyaretleri sonrasında çağrıda bulunan Çakırözer, “Milyonlarca esnaf bayramda iş yapmayı umut etti. Esnafımız gerçekten çok zor durumda. Önlemler alınıp, kontroller yapılarak Bayram öncesi kuaför, berber, hazır giyim, çiçekçi, ayakkabıcı, şekerci, hediyelik eşya esnafı önlemler alınarak, kontrollü açılabilir” dedi.

"BURUK KARŞILIYORUZ"

Ramazan Bayramı mesajını salgın önlemleri kapsamında dükkanı kapanan esnaf ziyaretlerinden veren Çakırözer şöyle konuştu: 

“Ramazan Bayramımızı bu yılda da pandemi ve ekonomideki buhran koşulları altında karşılıyoruz. Milyonlarca esnaf, emekli, emekçi, çiftçi, EYT’li, işsiz, engelli yurttaşımız bayramı bayram duygusu ile karşılayamıyor. Ramazan sevinci, bayram coşkusu buruk şekilde yaşanıyor. Bir yılı geride bıraktığımız salgın döneminde neredeyse her ailede kayıplar oldu. İşsiz sayımız katlandı. Gelir azaldı, yurttaşlarımızın alım gücü düştü.  Salgınla mücadelede yitirdiğimiz tüm yurttaşlarımıza Allah’tan rahmet, hastanelerde, evlerinde tedavi gören yurttaşlarımız şifa diliyorum. Bayramlar dayanışmadır, birlik ve beraberliğimizi paylaşma günleridir. Salgın, açlık ve yoksulluğun sona erdiği, işsizliğin bittiği, adaletin kişilere göre değil toplumun tamamına eşit yaklaşabildiği, gençlerimizin gelecek kaygısı yaşamadığı, emeklimizin, emekçimizin, çiftçimizin, esnafımızın huzur ve refah içinde karşıladığı nice bayramlar çok yakın. Bu duygu ve düşüncelerle Ramazan Bayramının başta Eskişehirimizin olmak üzere, tüm ülkemiz ve insanlığa sağlık, huzur, refah ve kardeşlik getirmesini diliyorum.

Yorumlar (0)
banner914
Günün Anketi Tümü
Koronavirüs (Covid-19) aşısı olmayı düşünüyor musunuz?
Koronavirüs (Covid-19) aşısı olmayı düşünüyor musunuz?
Namaz Vakti 21 Haziran 2021
İmsak 03:28
Güneş 05:23
Öğle 13:05
İkindi 17:02
Akşam 20:36
Yatsı 22:23

Gelişmelerden Haberdar Olun

@