alexa

banner933

banner934

banner935

banner941

banner942

banner943

banner912

banner936

banner937

banner938

banner939

banner940

banner944

banner766

CHP ve İYİ Parti'den birlik mesajı: Biz bir aileyiz

İYİ Parti il Başkanı Mehmet Ektaş, CHP İl Başkanı Abdülkadir Adar’ı ziyaret etti. Ziyarette konuşan Adar, “Türkiye’nin sorunlarına çözüm bulma çerçevesinde aynı bakış içerisindeyiz” derken, Ektaş ise, “Bizim görevlerimizden bir tanesi de siyasetin sadece eleştirel yönünün olmadığını yeri geldiğinde ortak noktalarda birlikte hareket ederek, sevgi ve saygı temelinde davrandığımızı halka göstermek olmalı. Biz bir aileyiz” diye konuştu.

Siyaset 21.08.2019, 19:13 22.08.2019, 21:01 ABONE OL: google news
CHP ve İYİ Parti'den birlik mesajı: Biz bir aileyiz

Ziyarette konuşan Adar, “Biz gerek 24 Haziran gerekse 31 Mart seçimlerinde birlikte hareket ettiğimiz İYİ Parti ile önümüzdeki seçimlerde de bir arada olmayı umut ediyoruz.  Genel merkez düzeyindeki ilişkiler son derece iyi yürütüldü.  Eskişehir’de yönetim değişikliği nedeniyle çok sıcak ilişkiler içerisine giremedik arkadaşlarla ama  nazik jestleri için kendilerine teşekkür ediyoruz. Bizde kendilerini ziyaret edeceğiz. Eskişehir’in sorunlarına nasıl çözümler üretebiliriz. Onların arayışı içerisinde olacağız. Bizim İYİ Partili arkadaşlarımız, yöneticilerden bir şikayetimiz yok. Türkiye’nin sorunlarına çözüm bulma çerçevesinde aynı bakış içerisindeyiz, Kendilerine bir kez daha teşekkür ediyorum” dedi. 

İYİ Parti İl Başkanı Mehmet Ektaş ise, “Burada kullanılan dil çok önemli. Eğer çizgiyi tutturursanız sorun yok ama çizgiyi aşmaya başladığınız andan itibaren tarafları birbirine düşman hale getirirsiniz.  Kendinizi yakın olanları bağlayacağız derken, uzak olanları ötekileştirirsiniz. Türkiye bu konuda çok kötü sınav veriyor.  Yaklaşık 15 yıldır sevgi ve saygı bir kenara bırakıldı. Hakaret eden, aşağılayan ve ötekileştiren bir dil üzerinden siyaset yapılıyor. Bu topluma yansıyor. Toplum da bu gerginliğin altında eziliyor. Bizim görevlerimizden bir tanesi de siyasetin sadece eleştirel yönünün olmadığını yeri geldiğinde ortak noktalarda birlikte hareket ederek,  sevgi ve saygı temelinde davrandığımızı halka göstermek olmalı.   Biz bir aileyiz. Türkiye’nin buna ihtiyacı var. Umarım sizlerin ve bizlerin bu yaklaşımları diğer siyasi partilerimize de kapsar. Eskişehir özelinde halkımıza doğru mesajlar vererek, Eskişehir’in daha yaşanabilir bir kent olmasını noktasında bir katkı sağlayabiliriz” dedi.


 

Yorumlar (0)
banner914
Günün Anketi Tümü
Koronavirüs (Covid-19) aşısı olmayı düşünüyor musunuz?
Koronavirüs (Covid-19) aşısı olmayı düşünüyor musunuz?
Namaz Vakti 14 Mayıs 2021
İmsak 03:57
Güneş 05:38
Öğle 12:59
İkindi 16:52
Akşam 20:10
Yatsı 21:45

Gelişmelerden Haberdar Olun

@