alexa

banner912

banner766

CHP’li Çakırözer'den Eğitim İş'e ziyaret

CHP Eskişehir Milletvekili Utku Çakırözer Eğitim ve Bilim İşgörenleri Sendikası (Eğitim İş) Ankara Şubesi’ni ziyaret ederek Genel Başkan Orhan Yıldırım ve Yönetim Kurulu üyeleriyle bir araya geldi.

Siyaset 28.12.2018, 14:03 29.12.2018, 11:17 ABONE OL: google news
CHP’li Çakırözer'den Eğitim İş'e ziyaret

Türkiye’de son dönemde eğitimde yaşanan gelişmeler ve sorunlara ilişkin bilgi alan Çakırözer, eğitim emekçilerinin mücadelelerinde her zaman yanlarında olduklarını belirtti. Çakırözer, “Eğitim gittikçe içinden çıkılmaz bir hal almıştır. Eğitimde yaşanan sorunlar çığ gibi büyümekteyken, eğitim emekçilerimize verilen sözlerin tutulmaması da sorunların başında gelmektedir. Bizler CHP olarak emek mücadelesi veren eğitim emekçilerimizin her zaman yanındayız” dedi.

ESKİŞEHİRLİLERİN ANKARA’DA OLMASI HEPİMİZ İÇİN GURUR: CHP’li Çakırözer Eğitim İş Genel Sekreterliği görevine seçilen eski Eskişehir Şube Başkanı Ebru Sungar’ı Genel Merkezde makamında ziyaret etti. Eskişehir Şube Başkanı Hüseyin Yurtman ile gerçekleştirdiği ziyarette Çakırözer, “Eskişehir’de sivil toplum örgütü temsilcilerimizin Ankara’da genel merkezde çeşitli görevlere getirilmesi hepimiz için gurur verici. Hepimiz Ebru Sungar ile gurur duyduk” dedi. Çakırözer,  Genel Başkan Orhan Yıldırım ve yönetim kurulu üyeleriyle eğitimde yaşanan sorun ve sıkıntıları değerlendirdi. 

ATATÜRK’ÜN YOLUNDAN ASLA SAPILMAMALIBir ülkenin geleceğinin, o ülkede insanların göreceği eğitime bağlı olduğunu vurgulayan Çakırözer, “Ancak bizim ülkemizde milyonlarca eğitim emekçimiz, öğrencimiz ve onların aileleri eğitimde biriken sorunlarla karşı karşıyadır. Kalabalık sınıflar, öğretmensiz okullar, sürekli değişen sınav sistemi, müfredat yetersizlikleri, karma eğitimi hedef alan açıklamalar ve uluslararası sınavlardaki başarısızlıklar ortadayken, üstüne bir de ekonomideki krizin yarattığı etki eğitimde yaşanan sorunların başlıcalarıdır. Aydınlık yarınlarımız yavrularımız ve ülkemizin geleceği için Atatürk’ün bizlere hedef gösterdiği çağdaş, bilimsel, demokratik ve laik ilkeler ışığından asla sapmamalıyız” dedi. 

HER ZAMAN ÖĞRETMENLERİMİZLE DAYANIŞMA İÇİNDEYİZMisafirperverlikleri için Eğitim İş Genel Merkezi yöneticilerine teşekkür eden Çakırözer, “ Bizler öğretmenlerimiz ve eğitim sendikalarımızla her zaman dayanışma içindeyiz. Eğitimin sorunlarının çözümünü hep birlikte takip etmeye devam edecek, mücadelemizi hep birlikte sürdüreceğiz” ifadelerini kullandı. 

Yorumlar (0)
banner914
Günün Anketi Tümü
Koronavirüs (Covid-19) aşısı olmayı düşünüyor musunuz?
Koronavirüs (Covid-19) aşısı olmayı düşünüyor musunuz?
Namaz Vakti 08 Mayıs 2021
İmsak 04:04
Güneş 05:43
Öğle 12:59
İkindi 16:51
Akşam 20:06
Yatsı 21:38

Gelişmelerden Haberdar Olun

@