banner766

DEVA Eskişehir İl Başkanı Ateş: Yapılacak ilk seçimde...

Eskişehir’de örgütlenmesini tamamlayan DEVA Partisi ilk kongresini gerçekleştirdi. Hasan Polatkan Kültür Merkezinde gerçekleşen kongrede Odunpazarı İlçe Başkanlığı görevine Gökmen Göksel getirildi. Kongrede konuşan DEVA Partisi Eskişehir İl Başkanı İsmail Haşim Ateş, seçimlerle ilgili iddialı açıklamalarda bulundu.

Siyaset 17.10.2020, 16:48 20.10.2020, 22:11
DEVA Eskişehir İl Başkanı Ateş: Yapılacak ilk seçimde...

Kongrede konuşan Deva Partisi Odunpazarı İlçe Başkanı Gökmen Göksel,  genel başkanları Ali Babacan’ın mesajında değindiği gibi Demokrasi ve Atılım Partisi’nin Türkiye’nin içinde bulunduğu çıkmazlara deva olmak için kurulduğunu söyledi. Göksel, "Bizler sorumluluğumuzun farkındayız. Üstümüze düşen bu kutsal görevi en iyi biçimde yerine getirmek için tüm gayretimizle çalışacağız. Demokrasimizin gelişmesi, ekonomimizin kalkınması, vatandaşlarımızın dünya standartlarında yaşayan mutlu insanlar olması gerekiyor. Ülkemiz; Ulu Önder Atatürk’ün bizlere işaret ettiği “muasır medeniyet” seviyesine ulaşana kadar bu mücadelemiz kararlılıkla sürecektir. Bizler, yaşadığımız kentin, her mahallesinde, her sokağında, her bir Eskişehirli vatandaşımızı kucaklayacak, ötekileştirmeden, öfke dilinden uzak, kardeşçe, farklılıklarımızdan beslenerek, Eskişehir’i hak ettiği konuma getireceğiz” diye konuştu.

'Olası seçime hazır olmaya çalışıyoruz' 

DEVA Partisi İl Başkanı İsmail Haşim Ateş ise,  “Biliyorsunuz bir pandemi süreci yaşıyoruz. Her şeye dikkat etmeye çalışıyorsunuz. Salon 400 kişilik ama 100 kişi ile sınırlı. Ancak 100 misafir çağırmamız isteniyor. Haklı olarak bunu sağlamaya çalıştık. Kalpler bir, gönüller bir. Biz beraberiz. Bundan sonra da Eskişehir’de çok güzel çalışmalar yapacağız” dedi. ‘Kongre için acele etmemizin sebebi bir baskın seçim söz konusu’ diyen Ateş,“Özellikle Deva Partisi’nin de bu baskın seçime katılmasının engellenmeye çalışıldığı düşünülüyor. Buna dönük hazırlıklar var. Bu engellemeyi aşabilmek ve olası bir seçime katılabilmek için bütün kentlerde olduğu gibi Eskişehir’de de derhal bütün ilçelerimiz de örgütlenmeye çalıştık ve bugün de inşallah Odunpazarı’nı teşkilatlandıracağız, onun seçimini yapacağız. Biz olası bir seçime hazır olmaya çalışıyoruz” diye konuştu.

'Kentte bir çok sorun var' 

Eskişehir'in bir çok sorununun olduğu vurgulayan Ateş "Eskişehir’e gelmeyen yatırımlar var. Buna karşılık Eskişehir’den başka illere götürülen yatırımlarımız var. Birçok genel müdürlük, TÜLOMSAŞ başta sayılabilir, başka illere kaydırılıyor. Eskişehir maalesef yatırım alamıyor, dışarıdan destek alamıyor, merkezi otoritenin kaynaklarından yeteri kadar istifade edemiyor” dedi.

'Eskişehir'de çok büyük bir başarı elde edeceğimizi...'

Deva Partisi olarak Eskişehir’de hem belediyelerde hem de genel seçimlerde başarı sağlayacaklarını aktaran Ateş, “Eskişehir’in buna ihtiyacı var.  Eskişehir’in bu kadrolara ihtiyacı var. Biz seçime hazır olacağız. Bu yapılacak ilk seçimde de kentte çok büyük bir başarı elde edeceğimizi şimdiden kamuoyu ile paylaşmak istiyorum. Bunun için çalışıyoruz. Bunun için çözüm üretmeye gayret ediyoruz” diye konuştu.

İşte DEVA Odunpazarı yönetimi

Gökmen Göksel başkanlığındaki yeni Odunpazarı teşkilatı ise şu isimlerden oluştu:

“Selin Demirci, Figen Kurt, İsmail Gökçe, Çağlar Soy, Oğuzhan Yücesan, Ayfer Gürcan, Mehmet Alp Ağartan, Adem Aslan, Bilal Kalkan, Raşit Banlı, Serhat Özdil, Süleyman Kılıç, Fahrettin Özkan, Sefa Turgut Altınkok, Mesut Çıtak, Selim Avcı, Hatice Kara, Mehmet Salih Turgut, Çelik Erimez.”

Yorumlar (0)
Namaz Vakti 22 Ekim 2020
İmsak 05:46
Güneş 07:09
Öğle 12:47
İkindi 15:47
Akşam 18:16
Yatsı 19:34
Günün Anketi Tümü
Eskişehirspor İlhan Var ile başarılı olur mu?
Eskişehirspor İlhan Var ile başarılı olur mu?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@