alexa

banner912

banner766

Doğan: Eskişehirspor dokunulmazdır

AK Parti Odunpazarı İlçe Başkanı Volkan Doğan, Odunpazarı Belediyesi'nin bilboardları Eskişehirspor'a devretmesinin Sayıştay denetçilerince rapor edilmesi konusunda ''Bu devir işleminin incelenmesi sırasında, Eskişehir’de oluşan hassasiyet ve birliktelik duygusunun ihmal edildiği kanaatindeyim'' dedi ve ekledi: Billboardların Eskişehirspor’a devri” konusunun, hassasiyetler göz önüne alarak incelenmesini ve karar vericilerin bu dolaylı kamu yararını gözeterek hareket etmesini talep ediyoruz…

Siyaset 06.11.2018, 16:02 08.11.2018, 16:09 ABONE OL: google news
Doğan: Eskişehirspor dokunulmazdır

Doğan açıklamasında şu ifadelere yer verdi: 

Eskişehir kamuoyunun yakından takip ettiği gibi Eskişehirspor’un yaşadığı büyük maddi sıkıntıları gidermek için son birkaç yıldır hem şehrin dinamikleri hem de siyasi aktörleri sürekli çözüm arayışına giriyoruz.

Başta Eskişehir Milletvekili Prof. Dr. Nabi Avcı olmak üzere, bütün şehir olarak son yıllarda ülkeye örnek olacak bir “beraberlik hareketiyle” kaynak sorununu azaltacak büyük çözümler ürettik.
Bu kapsamda, Odunpazarı ve Tepebaşı Belediyeleri de zaten kendilerine gelir getirmediği bilinen ‘autdoor’ reklam araçlarını, bir şekilde, Eskişehirspor’a devrederek çok sevdiğimiz kulübümüze kaynak oluşturulmasını sağlamıştır.

Öğrendiğimize göre, Sayıştay Denetçileri, Odunpazarı Belediyesi’ne yönelik araştırmalarını raporlaştırmış, buldukları birçok sorun içine Eskişehirspor’a devredilen billboardların devrediliş şeklini de eklemişlerdir.

Odunpazarı Belediyesi’nin son 5 yıl içinde gerçekleştirdiği ender doğru işlerinden biri olan bu devir işleminin incelenmesi sırasında, Eskişehir’de oluşan hassasiyet ve birliktelik duygusunun ihmal edildiği kanaatindeyim…

Sayıştay Denetçileri tabii ki hukuk çerçevesinde, kamu kurumlarının yasalara uygun hareket etmesini denetleyecek ve görülen yanlışları rapor edecektir. Ancak unutulmaması gerekir ki, Odunpazarı Belediyesi bu autdoor reklam araçlarından hiçbir gelir elde etmediği gibi üstüne tahsis ettiği personel nedeniyle zarar etmekteydi. Ayrıca, biraz önce bahsettiğim gibi oluşan “Kamuoyu hassasiyeti” kapsamında, en büyük fayda sağlayıcı Eskişehirspor’umuz olmuş ve bu durum, şehrimizde “birlik havası” oluşturulmuştur.

Biz, Eskişehirspor’u seven Odunpazarı sakinleri olarak, Odunpazarı Belediyesi’nin birkaç doğru icraatlarından biri olan “Billboardların Eskişehirspor’a devri” konusunun, bahsettiğim hassasiyetler göz önüne alarak incelenmesini ve karar vericilerin bu dolaylı kamu yararını gözeterek hareket etmesini talep ediyoruz…

Kamuoyuna saygı ile duyurulur…

Yorumlar (0)
banner914
Günün Anketi Tümü
Koronavirüs (Covid-19) aşısı olmayı düşünüyor musunuz?
Koronavirüs (Covid-19) aşısı olmayı düşünüyor musunuz?
Namaz Vakti 08 Mayıs 2021
İmsak 04:04
Güneş 05:43
Öğle 12:59
İkindi 16:51
Akşam 20:06
Yatsı 21:38

Gelişmelerden Haberdar Olun

@