DP'Lİ DEMİRHAN: KİMSE EMEKLİYİ YÜK OLARAK GÖREMEZ

Demokrat Parti Odunpazarı Belediye Başkan Adayı Serdar Demirhan Türkiye Emekliler Derneği Eskişehir Şubesi Başkanı Arif Duru ve Yönetim Kurulu’na yaptığı ziyarette, Türk emeklilerinin de en az gelişmiş ülke emeklileri kadar doygun bir statüye sahip olma ve itibar görme hakkı olduğuna dikkat çekti ve “kimse emekliyi bu ülkenin sırtında bir yük olarak göremez” dedi.

DP'Lİ DEMİRHAN: KİMSE EMEKLİYİ YÜK OLARAK GÖREMEZ

Ülke kaynaklarının yerinde ve doğru bir şekilde değerlendirilememesi yanında yanlış karar ve uygulamaların yükünü çalışanların ve emeklilerin çektiğini söyleyen Demirhan şunları söyledi: “Türkiye’de liyakat yetersizliğinden kaynaklanan bir sistem sorunu var. Sorunları bizzat yaşayanların dertlerine ve çözüm önerilerine kulak tıkayanlar, yetersizliklerini masa başında aldıkları keyfi kararlarla besleyip sorunları daha da içinden çıkılmaz hale getiriyorlar. Türkiye’de yaşayan emeklilerin aldıkları maaşlar ve yaşam standartları ortada. Emeklileri bu hale düşürenlerin, bu maaşla yaşama becerisini de göstermelerini beklemek hakkımız. Kendilerine emeklilerin aldığı maaştan fazla zam yapanları insafa davet ediyoruz.”

Türkiye Emekliler Derneği Şube Başkanı Arif Duru’nun “Yerel Yönetimlerden Beklentilerimiz” adlı raporunu da alan Serdar Demirhan seçildikleri takdirde “İkinci Bahar Projesi” ile Eskişehir’de yaşayan emeklilerin sosyal yaşama çok daha aktif şekilde katılımlarını sağlayacaklarını sözlerine ekledi.

Güncelleme Tarihi: 15 Mart 2019, 12:24
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER