banner766

DSP Eskişehir'de yeni dönem... Güven il başkanı oldu

Hüdaver Bekler'in istifası sonrası yeniden oluşturulan il yönetimi ile Salih Güven, DSP Eskişehir İl Başkanlığına atandı.

Siyaset 14.11.2020, 14:08 14.11.2020, 16:43
DSP Eskişehir'de yeni dönem... Güven il başkanı oldu

DSP Eskişehir İl Başkanı Hüdaver Bekler'in istifasıyla yeniden oluşturulan DSP İl Yönetiminde Salih Güven, DSP Eskişehir İl Başkanlığına atandı. Yeni başkan Salih Güven, 35 yaşında olan DSP'nin, 12 Eylül’den sonra kurulan ve halen aktif olan 'Türkiye'nin en eski partisi' olduğunu iddia etti.

Güven, “DSP 3 kez ülke yönetmiş, bir çok başarılı belediye başkanını kamuoyunun önüne çıkartmıştır. DSP bugün yine kendisine duyulan ihtiyaca cevap vermek için mücadelesini sürdürmektedir. Eskişehir il örgütü olarak çalışmalarımıza etkin olarak devam edecek, partimizi ileriye taşıyacağız" dedi.

Partisinin vizyonunun “herkesi kucaklamak” olduğunu söyleyen Güven açıklamasında şu ifadelere yer verdi;

“Ülkemizde evrensel sol değerleri somut ve soyut somut ve soyut koşulları harmanlayarak Atatürk’ün izinde, Kurucu- Kuramcı genel başkan Bülent Ecevit’in ışığında, genel başkanımız Önder Aksakal önderliğinde; vatansever, milliyetçi, sol, sosyal politikaların sahibi DSP, iktidar mücadelesini ilk günkü gibi sürdürmektedir"

Salih Güven kimdir?

25 Şubat 1965 Mihalıççık doğumlu Anadolu Üniversitesi İktisat Fakültesi Mezunu Devlet Memurluğundan emekli, Yerel ve Ulusal Gazetelerde haber ve makaleleri yayınlandı. Reklam ve Basın Yayın işleri yapan CGS Medya Sahibi olan Güven Bizim Mihalıççık Dergisi, Mihalıççık Gazeteleri yayınlamaktadır. Siyasette 1993-1998 yılları arasında DSP Mihalıççık İlçe Başkanı olarak görev yaptı. 2017-2018 yıllarında DSP Eskişehir İl Sekreterliği görevinde bulundu  Tarihi ve Kültürüyle Mihalıççık, Dünden Bugüne İkizafer Köyü, Mihalıççık'a İz Bırakanlar isminde yayınlanmış üç kitabı bulunan Güven, Miyad Yönetim Kurulu Üyesi, Mihalıççıklılar El Ele Yardımlaşma Derneği Başkanı, Kamu-Der, Genç Nesiller Derneği Eskişehir Temsilcisi, Mihalıççık Turizmi Geliştirme Kooperatifi kurucusu ve yönetim kurulu üyesi, 31 Mart 2018 Mahalli seçimlerinde DSP Alpu Belediye Başkan adayı oldu. Güven, evli ve bir kız çocuğu babası.

Yorumlar (1)
Nejla tunçay 1 hafta önce
Salih bey dsp il başkanlığın hayırlı olsun tebrik ederimyolun açık
Namaz Vakti 01 Aralık 2020
İmsak 06:24
Güneş 07:53
Öğle 12:52
İkindi 15:19
Akşam 17:41
Yatsı 19:04
Günün Anketi Tümü
Eskişehirspor İlhan Var ile başarılı olur mu?
Eskişehirspor İlhan Var ile başarılı olur mu?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@