alexa

banner912

banner766

DSP'li Haydar Çorum'dan Erdoğan'a teşekkür

Büyükşehir Belediye Meclisi Eylül ayı meclis toplantısında DSP'li Mihalıççık Belediye Başkanı Haydar Çorum, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Mihalıççık'ta doğalgaz sorununun çözüleceğine yönelik müjdesi için teşekkür etti.

Siyaset 13.09.2019, 20:03 15.09.2019, 12:34 ABONE OL: google news
DSP'li Haydar Çorum'dan Erdoğan'a teşekkür

Büyükşehir Belediye Meclisi Eylül ayı meclis toplantılarının ikinci oturumu Aydın Ünlüce başkanlığında gerçekleşti. Toplantıda yatırım ve stratejik plan tartışmaları yaşandı. Toplantının ana konusu ise şehir trafiği oldu. 31 projeden oluşan yatırım programı oy çokluğu ile kabul edilirken projelerin toplam bedeli 360 milyon olarak açıklandı. Büyükşehir Belediye Meclisinin ikinci oturumu Aydın Ünlüce başkanlığında yapıldı.

"Vatandaşın görüşü planla yansıtılsın"

2020-2024 Stratejik plan taslağınının görüşüldüğü toplantıda AK Parti'li meclis üyeleri ret oyu verdi. Karşı oy gerekçelerini açıklayan AK Parti Meclis Üyesi Orhan Durmuş, planda iklim duyarlılığının arttırılmasının birinci öncelik olduğunu ifade etti ve Eskişehir’in en önemli sorununun trafik olduğunu, ilk olarak ulaşım sorununun belirlenmesi gerektiğini söyledi. Bu konuda birkaç meslek odası temsilcisinin dikkate alındığını ifade eden Durmuş, doğrudan vatandaş görüşünün plana yansıtılmadığını söyledi. Durmuş, “Bu planlarda rutin belediyecilik anlayışının devam ettirildiğini görüyoruz. Performans hedefleri düşük. Ancak bisiklet yolları planlarını ise olumlu buluyoruz ve konunun takipçisi olacağız” dedi. 

"Yapılan eleştiriler yersiz"

2 tane yapılacağı söylenen kapalı otopark planlamasının yetersiz olduğunu da belirten Durmuş, kaynak olmasına rağmen konuya önem verilmediğini, yeşil alan ve müze konusunda da şehrin geri kaldığına dikkat çekti ve 
hazırlanan plana ret oyu verdiklerini açıkladı. CHP’li Meclis Üyesi İbrahim Arslan ise yeşil alan eleştirilerine yanıt vererek, yeşil alanı en çok olan kentlerden birinin Eskişehir olduğunu belirtti. Kentin müzeciliğe de büyük önem verdiğini aktaran Arslan, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın da şehirde gerçekleştirdiği konuşmada Eskişehir’e övgüler yağdırdığını hatırlattı.Arslan, yapılan eleştirilerin yersiz olduğunu söyledi. 

"Erdoğan’a teşekkür ederim"

Mihalıççık Belediye Başkanı Haydar Çorum ise, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Eskişehir ziyaretinde Mihalıççık da doğalgaz sorununun çözüleceğine yönelik müjdesine teşekkür etti. Çorum "Mihalıççık ilçesinin en önemli ihtiyaçlarından biri doğalgazdır. Ve yıllardan beri doğalgazın ilçeye bağlanması beklenmektedir. Şehrimize gelen ve oldukça yoğun gündemine rağmen, ilçemize doğalgaz bağlanması yönünde Bakanlığa talimat verdiğini belirten Sayın Cunhurbaşkanımıza şahsım ve Mihalıççık halkı adına teşekkür ederim" dedi.

AK Parti'li meclis üyelerinden ret

Yine mecliste görüşülen ve Mülkiyeti belediyeye ait olan tarım arazilerinin ve taşınmazların tarım amaçlı kullanılmak üzere birlik ve kooperatiflere tahsis edilmesi ile ilgili rapora da AK Partili meclis üyeleri ret oyu verdi. AK Parti Meclis Üyesi Murat Özcan konunun yeniden ortak komisyona çekilmesini önerdi.  Sarıcakaya Belediye Başkanı Hüseyin Çam ise ilçelerinin de konuya dahil edilmesini ve komisyonda tekrar görüşülmesini istedi. 

31 proje 360 milyon lira

Toplantıda 2020 yılı yatırım programı da tartışma yarattı. AK Parti'li Meclis Üyeleri yatırım konusunda Büyükşehir belediyesine eleştirilerine sunarak, karşı oy kullandıklarını ifade ettiler. 31 projeden oluşan yatırım programı oy çokluğuyla kabul edildi. Projelerin toplam bedeli 360 milyon 327 bin TL olarak belirlendi.

Yorumlar (0)
banner914
Günün Anketi Tümü
Koronavirüs (Covid-19) aşısı olmayı düşünüyor musunuz?
Koronavirüs (Covid-19) aşısı olmayı düşünüyor musunuz?
Namaz Vakti 08 Mayıs 2021
İmsak 04:04
Güneş 05:43
Öğle 12:59
İkindi 16:51
Akşam 20:06
Yatsı 21:38

Gelişmelerden Haberdar Olun

@