banner863

banner871

banner872

banner873

banner878

banner867

banner874

banner875

banner876

banner766

Ektaş: Ücretsiz izin işçiye haksızlık emeğe saygısızlıktır

İYİ Parti Eskişehir İl Başkanı Mehmet Ektaş, işçi sendikalarını ziyaret ederek görüş alışverişinde bulundu. Ziyarette yapılan görüşmelerde, her iki farklı iş kolunda çalışan işçilerimizin ekonomik, sosyal, özlük haklarıyla ilgili sorunları ve sendikal örgütlenmenin önündeki engeller konuları öne çıktı.

Siyaset 14.10.2020, 12:39 15.10.2020, 13:31
Ektaş: Ücretsiz izin işçiye haksızlık emeğe saygısızlıktır

İYİ Parti Eskişehir İl Teşkilatı, toplumun tüm paydaşlarıyla buluşmalarına devam ediyor.

İYİ Parti İl Başkanı Mehmet Ektaş ve Yönetim Kurulu üyeleri, TÜRK-İŞ’e bağlı Tek Gıda İş Sendikası Şube Başkanı Erdoğan Yörüksoy ve DİSK’e bağlı Birleşik Metal İş Sendikası Şube Başkanı Ahmet Arı'yı ziyaret etti.

Ziyarette yapılan görüşmelerde, her iki farklı iş kolunda çalışan işçilerimizin ekonomik, sosyal, özlük haklarıyla ilgili sorunları ve sendikal örgütlenmenin önündeki engeller konuları öne çıktı.

İYİ Parti İl Başkanı Mehmet Ektaş, ziyaretlerde yaptığı konuşmalarında özellikle pandemi sürecinde, işyerlerinde örgütlü sendikaların, işçilerin özlük ve ekonomik haklarının korunmasında nasıl bir kalkan görevi gördüğünün bir kez daha ortaya çıktığına işaret ederek, sendikasız işyerlerine kıyasla sendikalı iş yerlerinde çalışan işçilerin pandeminin ve son üç yıldır devam eden ekonomik krizin olumsuz koşullarından daha az etkilendiğine dikkat çekti.

Mehmet Ektaş, "Pandemi ve ekonomik krizin yaşamsal ve ekonomik olarak en mağdur kesimi işçiler ve küçük esnaftır. İşçilere esnek çalışma ödeneği vermek yerine ücretsiz izine zorlayıp sadaka gibi ücretsiz izin ödeneği vermek zalimliktir. İşçilerimiz ve aileleri, asgari ücretin yarısı gibi bir rakamla yaşamaya mahkum edilemez. Ücretsiz izin uygulamasının kaldırılması, kaldırılmadığı takdirde yapılacak ödemelerin en az asgari ücret seviyesine yükseltilmesi gerekmektedir" dedi. 

Yorumlar (0)
Namaz Vakti 29 Ekim 2020
İmsak 05:52
Güneş 07:16
Öğle 12:47
İkindi 15:40
Akşam 18:07
Yatsı 19:26
Günün Anketi Tümü
Eskişehirspor İlhan Var ile başarılı olur mu?
Eskişehirspor İlhan Var ile başarılı olur mu?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@