banner437

Erdoğan: Bunu adı demokrasi değil

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'dan seçmen göçü yorumu: Bu, işgalin farklı bir türüdür. Bundan sonra bu tür şeyleri İçişleri Bakanlığımızla da daha yakın takibe alacağız. Çünkü bunun adı demokrasi değildir.

Erdoğan: Bunu adı demokrasi değil

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde 'Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sisteminde Yerel Yönetimler Sempozyumu'nda konuştu. Erdoğan, "31 Mart kampanyasında bez torba ve file ile kampanya yapacağız. Asla naylon poşet kullanmayacağız" dedi. Erdoğan, "Tüm FETÖ'cülere sesleniyorum, artık sonunuz geldi. Gidecek yeriniz, atacak adımınız kalmadı" ifadelerini kullandı.

SEÇMEN GÖÇÜ TEPKİSİ: Erdoğan, seçmen göçü ile ilgili olarak da "Bizim beldede amcaoğlunun kazanması lazım veya bizim aşiretten falancanın kazanması lazım, ne yapalım, Ankara'dan, İstanbul'dan göç yapalım" anlayışına izin vermeyecek. Bindirilmiş kıtalarla seçim kazanacaksınız, olmaz böyle birşey... Şehirler arası göçler, hatta iniyorum aşağıya, ilçeler, beldeler... Bu, işgalin farklı bir türüdür. Bundan sonra bu tür şeyleri İçişleri Bakanlığımızla da daha yakın takibe alacağız. Çünkü bunun adı demokrasi değildir" diyerek tepki gösterdi. 

Güncelleme Tarihi: 09 Ocak 2019, 15:15
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner435

banner431

banner367

banner238

banner427

banner421