alexa

banner766

Eskişehir'de tamamlanmayan spor tesisleri Meclis gündeminde

Meclis’te Sporda Şiddet Yasası görüşmeleri sırasında söz alan CHP Eskişehir Milletvekili Utku Çakırözer, Amatör Spor kulüpleri için destek isteyerek, Eskişehir’de yapımına başlanan ve yarım kalan spor tesislerinin bitirilmesi çağrısında bulundu.Çakırözer, “Kulüplerimizi, amatör ve lisanslı sporcularımızı desteklemezsek Türkiye'de sporu bir milim dahi ileri götüremeyiz” dedi. Çakırözer, Eskişehir'in gururu olan Sümeyye Boyacı'nın çalışmalarını örnek göstererek "Spor aşkını, her engeli aştığını tüm dünyaya gösterdi ama Sümeyye'nin yüzeceği bir havuz yok Eskişehir'de" diye konuştu.

Siyaset 08.07.2019, 14:19 09.07.2019, 15:54 ABONE OL: google news
Eskişehir'de tamamlanmayan spor tesisleri Meclis gündeminde

Eskişehirli Paralimpik Milli Yüzücü Sümeyye Boyacı’yı örnek gösteren Çakırözer, “Burada futbol konuşuluyor ama Türkiye'de on binlerce, yüz binlerce gencimiz birçok spor alanında kendilerini yetiştiriyor. Onlara destek olmalıyız. Hepimizin gururu Paralimpik yüzücümüz Sümeyye Boyacı. Havuzda asla engel tanımıyor. Türkiye'de kazandı, Avrupa'da kazandı, dünya şampiyonasında kazandı, olimpiyatlarda kazandı, yüzmede gururumuz. Spor aşkını, her engeli aştığını tüm dünyaya gösterdi ama Sümeyye'nin yüzeceği bir havuz yok Eskişehir'de. Yenikent Kapalı Yüzme Havuzu'nun yapımı yılan hikâyesine döndü, yıllardır bitmiyor. Belediyelerin havuzları olmasa antrenman yapacak yeri yok Sümeyye'nin” diye konuştu.

"BELEDİYELERİMİZ OLMAZSA YÜZME HAVUZU OLMAYACAK": CHP’li Çakırözer Meclis’te görüşmeleri tamamlanan Sporda Şiddet ve Düzensizliğin Önlenmesine Dair Kanunda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun tekliği üzerinde konuştu. Konuşmasında Eskişehir’de yapımım tamamlanmayan spor tesislerinin bir an önce bitirilmesi çağrısında bulunan Çakırözer, Milli yüzücü Sümeyye Boyacı’nın başarılarını örnek göstererek, “Belediyelerimizin yaptığı tesisler olmasa Eskişehir’de Sümeyye’nin kullanabileceği bir yüzme havuzu yok” dedi. 

"YENİKENT YÜZME HAVUZU YILAN HİKAYESİNE DÖNDÜ": Yenikent Yüzme Havuzu’nun çalışmalarının yıllardır tamamlanmadığına dikkat çeken Çakırözer, Sivrihisar ve Seyitgazi’deki tesislerin de bitirilmediğini hatırlatarak, “Meclis’te Sporda Şiddet Yasası’nı konuşuyoruz ama on binlerce sporcu destek bekliyor, tesis bekliyor. Türkiye'de on binlerce, yüz binlerce gencimiz birçok spor alanında kendilerini yetiştiriyor.Onlara destek olmalıyız. Eskişehirimizde Belediyelerimizin yaptığı spor tesisleri var ama yeterli değil. Yüzlerce minik, yüzlerce genç Yenikent’teki tamamlanmayan yüzme havuzunu bekliyor Eskişehir'de” dedi. 

"SPORCULARIMIZI DESTEKLEMEZSEK SPORU BİR MİLİM İLERİ GÖTÜREMEYİZ": Eskişehir’de madde imkansızlıklardan dolayı yarışmalara katılamayan KickBokscu Ömer Ömürlü için de destek isteyen Çakırözer, şöyle konuştu: “Eskişehirli kickboksçu Ömer Ömürlü. Babası geçmişte kâğıt topladı, oğlunu yarışmalara yetiştirmek için. Ömer'in tek hayali var, şampiyon olmak ama bunun tek koşulu var: Türkiye şampiyonasının Eskişehir'de yapılması çünkü ekonomik sıkıntıları nedeniyle başka illere gidemiyor. Hayalini kurduğu altın madalya için tek yol, maçların Eskişehir'de yapılması. Anadolu'nun dört bir yanında böyle yetenekli yüzlerce, binlerce gencimiz var. Biz bugün taraftarı fişlemeyi, cezalandırmayı konuşmak yerine yok olan spor takımlarımızı nasıl yaşatacağımızı, bazen bedenlerinin, bazen hayatın engellerine rağmen yüreklerindeki spor aşkını canlı tutarak bizlere şampiyonluk gururu yaşatan yavrularımızı nasıl destekleyeceğimizi konuşmalıyız aslında. Kulüplerimizi, amatör ve lisanslı sporcularımızı desteklemezsek Türkiye'de sporu bir milim dahi ileri götüremeyiz.”


 

Yorumlar (1)
Ahmet yılmaz 2 yıl önce
Yapsanız ya hep hazırı beklediniz her şey elinizde
Günün Anketi Tümü
Koronavirüs (Covid-19) aşısı olmayı düşünüyor musunuz?
Koronavirüs (Covid-19) aşısı olmayı düşünüyor musunuz?
Namaz Vakti 26 Şubat 2021
İmsak 06:06
Güneş 07:29
Öğle 13:16
İkindi 16:21
Akşam 18:53
Yatsı 20:11

Gelişmelerden Haberdar Olun

@