alexa

banner954

banner956

banner912

banner953

banner766

Eskişehir'deki temizlik işçileri için yapılan o çağrı Meclis gündeminde

CHP Milletvekili Utku Çakırözer, Eskişehir’de sendikaların belediyelerdeki temizlik işçilerine aşıda öncelik verilmesi çağrısını Meclis gündemine taşıdı. Çakırözer, temizlik işçileri, otobüs-tramvay şoförleri ile halk ile yakın temas halinde olan meslek gruplarına aşıda öncelik verilmesini istedi. Adliyelerde hakim ve savcılara aşı önceliği verilmesini de gündeme getiren Çakırözer, “Yargının unsuru avukatlarımızın da aşı kapsamına alınması sağlanmalıdır” dedi.

Siyaset 21.04.2021, 13:21 23.04.2021, 13:22 ABONE OL: google news
Eskişehir'deki temizlik işçileri için yapılan o çağrı Meclis gündeminde

Eskişehir’de sendikaların belediyelerdeki temizlik işçilerinin aşılanması için yaptığı çağrı Meclis gündemine taşındı. CHP Eskişehir Milletvekili Utku Çakırözer, TBMM Genel Kurulu’nda söz alarak temizlik işçileri ile otobüs-tramvay şoförleri ve halk ile yakın temas halindeki kamu çalışanlarının bir an önce aşılanmasını istedi.

Çakırözer şöyle konuştu: 

“Başta temizlik işçileri, otobüs-tramvay şoförleri olmak üzere halkla yakın ilişki içinde olan kamu personelinin öncelikle aşılanması son derece önemlidir. Temizlik işçilerimiz çöplerimizi topluyor, sokaklarımızı temizliyor, otobüs şoförleri ulaşımımızı sağlıyor. Katkı atıkların toplanmasından, tıpkı atıkların toplanmasına kadar uzanan bir yelpazede gece gündüz emek veriyorlar. Ancak temizlik işçileri hâlâ aşı kapsamına alınmış değiller. Şoförler de öyle. Hem onların, hem de halk ile yakın temas halindeki tüm kamu çalışanlarının bir an önce aşılanması sağlanmalıdır.”

"AVUKATLAR DA AŞI KAPSAMINA ALINMALI" 

Çakırözer, Adliyelerde hakim ve savcılara aşı önceliği verilmesini de gündeme getirerek, avukatların da aşılama kapsamına alınmasını istedi. Adliyelerde hakim ve savcılara aşı önceliği verilinken onlarla birlikte aynı davalara giren avukatların aşılanmadığını belirten Çakırözer, “Hakim, savcı ve adliye personeline aşı yapılmaya başladı. Ancak hakim ve savcılar gibi yargı görevi yapan avukatlar aşı kapsamında değil. Yargının unsuru avukatlarımızın da aşı kapsamına alınması sağlanmalıdır” dedi.

Yorumlar (0)
banner914
Günün Anketi Tümü
Koronavirüs (Covid-19) aşısı olmayı düşünüyor musunuz?
Koronavirüs (Covid-19) aşısı olmayı düşünüyor musunuz?
Namaz Vakti 18 Mayıs 2021
İmsak 03:49
Güneş 05:34
Öğle 12:59
İkindi 16:53
Akşam 20:15
Yatsı 21:52

Gelişmelerden Haberdar Olun

@