alexa

banner912

banner766

'Eskişehir hakkında yanlış bilgilendiriliyorlar'

AK Parti Eskişehir Milletvekili Nabi Avcı, Eskişehir’e yapılan hizmetler konusunda açıklama yapma gereğini duyduğunu ifade ederek, ''Son zamanlarda Eskişehir’e gelip giden bazı siyasiler oluyor. Onlar yanlış bilgilendiriliyor. Eskişehir’de ne olduğu olmadığı konusunda yeterince fikir sahibi olmadan Eskişehir’imizden ayrılıp gidiyorlar. Sonra hiç olmadık yerlerde olmayacak örnekler vermeye kalkıyorlar'' dedi.

Siyaset 14.10.2018, 19:48 15.10.2018, 14:58 ABONE OL: google news
'Eskişehir hakkında yanlış bilgilendiriliyorlar'

Avcı, “28 Mayıs 2011 tarihinde Odunpazarı’ndaki mitingimizde Sayın Genel Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın iki büyük vaadi vardı. Bir tanesi şehrimize üçüncü üniversite kurulacağı ve Eskişehir’in 2013 yılında Türk Dünyası Kültür Başkenti olacağı müjdesi idi. Çok şükür bugün her ikisini de yerine getirdik. Anadolu ve Osmangazi Üniversitelerinden sonra Eskişehir Teknik Üniversitesi de kazandırıldı. Hayırlı ve uğurlu olsun. 12 Haziran 2018’de de Genel Başkanımız bir müjde daha verdi ve dedi ki 'Eskişehir'i 2019 Türk Dünyası Eğitim Başkenti ilan ediyoruz' Kültür Başkenti oldu da ne oldu? Şunlar oldu, ‘Merkezde ve ilçelerimizde ne kadar ihmal edilmiş, unutulmuş, yıpranmaya yüz tutmuş tarihi eserimiz, camimiz, çeşmemiz, külliyemiz varsa hepsi restore dildi ihya edildi. Başka ne oldu. Eskişehir'e büyük bir stat kazandırıldı. Eski stat yerimiz yapılaşmaya, betonlaşmaya ranta açılmadan millet bahçesi yapılıyor. Üzeri Millet Bahçesi olacak ve altı da o bölgenin çok ihtiyaç duyduğu büyük bir otopark inşa edilecek. 10 binden fazla lise öğrencimiz atayurtlarını ziyaret ettiler Kültür Başkentliği programları çerçevesinde. Oralarda arkadaşlar edindiler, dostluklar kurdular. Yine Türk Dünyası çalışmaları çerçevesinde Eskişehir'e büyük bir bilim ve kültür bahçesi kazandırdık. Onun bahçesinde de Türk İslam dünyasının belli başlı mimari eserlerinin yer aldığı bir eser kazandırdık. Bunları Türk Dünyası Başkenti oldu da ne oldu, eğitim başkenti olunca ne olacak diyenlere geçmişten örnekler olarak zikrediyorum'' diye konuştu.

Şimdi 2019’da Eskişehir Türk Dünyası Eğitim Başkenti olarak, Türk Dünyası Eğitim Teknolojileri Merkezi Eskişehir’de yeni kurulmuş olan Eskişehir Teknik Üniversitesi’nde kurulacak. En önemlisi büyük bir Türk Dünyası Dijital Kütüphanesi kurulacak. Ve ondan da önemlisi İnönü ve Sivrihisar Türk Dünyasında havacılık eğitim merkezleri olarak çok büyük bir fonksiyon üstlenecekler. İnönü Türk Dünyası Amatör Havacılığın merkezi, Sivrihisar’daki havaalanımızda Türk Dünyasına profesyonel pilotlar yetiştiren bir eğitim merkezi haline gelecek. Bütün bunlar merkez belediyeler ve büyük şehir belediyesi olmaksızın yaptığımız çalışmalar. İnşallah 31 Mart ayından sonra bütün bu faaliyetler Büyükşehir, Odunpazarı ve Tepebaşı belediyelerinin katkıları ile çok daha bereketlenerek büyük bir sinerji ile gerçekleşecek” dedi. ESKİŞEHİR EKSPRES

Yorumlar (0)
banner914
Günün Anketi Tümü
Koronavirüs (Covid-19) aşısı olmayı düşünüyor musunuz?
Koronavirüs (Covid-19) aşısı olmayı düşünüyor musunuz?
Namaz Vakti 09 Mayıs 2021
İmsak 04:03
Güneş 05:42
Öğle 12:59
İkindi 16:51
Akşam 20:06
Yatsı 21:39

Gelişmelerden Haberdar Olun

@