banner848

banner766

Eskişehir'de İmamoğlu için kuyruk

CHP Eskişehir İl Başkanlığı, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimi için yeniden yarışan Ekrem İmamoğlu’na destek olmak amacıyla CHP’li üyeler ile birlikte Türkiye İş Bankası’na gelerek bağışta bulundu.

Siyaset 16.05.2019, 14:05 16.05.2019, 14:10
Eskişehir'de İmamoğlu için kuyruk

Banka önünde toplanan CHP’li üyeler Ekrem İmamoğlu için bağışta bulundu. Bağış kampanyası hakkında açıklama yapan CHP İl Başkanı Abdülkadir Adar, “Bu kuyruk yardım kuyruğu, tanzim satış kuyruğu felan değil. 31 Mart’da bir yerel yönetimler seçimi yapıldı bilindiği gibi. Ve bu yerel yönetimler seçimi sonucunda bugüne kadar alışılagelen tüm seçimlerde sonuçlar 15 gün içerisinde kesinleşir ve sonuçlar açıklanır ve herkes de kendi görevine başlardı. Ancak bu seçimlerde her nedense 40 gün süreyle İstanbul’daki seçimlerle ilgili değişik adlar adı altında itirazlar yapıldı. Ve en sonunda Yüksek Seçim Kurulu bir karar verdi” diye konuştu.

"Talimatla alınan bir karar": Adar, “YSK’nın kararını ne şekilde verdiği konusunda Sayın genel başkanımızın parti sözcülerimizin son derece net açıklamaları var. Bu yukarıdan verilen bir talimatla yapılan karardır ve o kararın sonucundan da İstanbul seçimleri yeniden yenilenme kararı verildi. Sayın İmamoğlu’nun da mazbatası iptal edildi. Daha önceki yıllarda çıkarılan yasa gereğince siyasi partilere her seçimde hazineden yardım yapılmaktadır. Bu seçimler yenilendiği için yardım yapılmamakta. Bu yardımı temin etmek finansmanı sağlamak adına yardım kampanyası başlattı genel merkezimiz. Buradaki sembolik rakam 20 lira. Her vatandaşımızdan bu desteği bekliyoruz. Bugün de Eskişehir’de bu kampanyayı başlatıyoruz. Biz Eskişehir’deki gücümüz ve Eskişehirlilerin bu işe olan inancını göstermek için bu kampanyayı başlattık. İş Bankasının Hamamyolu Şubesi bu konuda yardım yapmak isteyen vatandaşları bekletmemek adına bir özel vezne açtı. Bu veznede arkadaşlarımıza yardımcı olacaklar ve bağışların genel merkeze ulaşmasını sağlayacaklar. Şunu özellikle belirtmek istiyorum, bağışlar İmamoğlu’na yapılan bağışlar değil, CHP’ye yapılan bağışlardır. Ve bağış ifadesini ibaresi ile yapılacak ve herkesin gönlü rahat olsun para doğru yere gidecektir” dedi. 

Yorumlar (0)
Namaz Vakti 26 Eylül 2020
İmsak 05:19
Güneş 06:42
Öğle 12:54
İkindi 16:16
Akşam 18:56
Yatsı 20:14
Günün Anketi Tümü
Sizce Eskişehir halkı koronavirüse karşı bilinçlendi mi?
Sizce Eskişehir halkı koronavirüse karşı bilinçlendi mi?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@