alexa

banner912

banner766

Gözegir: Eskişehir'e verilen çevre yolu sözü tutulsun

Saadet Partisi Tepebaşı İlçe Başkanlığı Tanıtma Başkanı Sercan Gözegir, Eskişehir kent merkezindeki trafik sorununu gündeme getirerek "Eskişehir'de trafik her geçen gün daha da sıkıntılı hale geliyor. İktidarın, kuzey veya güney çevre yolu sözünü bir an evvel tutmasını bekliyoruz" dedi.

Siyaset 11.09.2019, 14:21 12.09.2019, 17:19 ABONE OL: google news
Gözegir: Eskişehir'e verilen çevre yolu sözü tutulsun

Saadet Partisi'nin haftalık basın toplantısında konuşan Gözegir, "Şehrimizin en önemli özelliklerinden biri de eğitim şehri olmasıdır. Şehir nüfusunun önemli bir kısmını öğrenciler oluşturmaktadır. Eğitimdeki genel sorunlar bir yana, okulların açılması şehrimiz için apayrı bir sorunu da beraberinde getiriyor. Genel seçimlerde iktidar partisine, yerel seçimlerde de muhalefet partisine yüzde 50 oranında oy verilmesine rağmen şehrimizin trafik sorunu bir türlü çözülemiyor. Şehrimizde ki tüm vatandaşlar trafikten çok şikayetçi. Onlara göre çözüm çok kolay. Ama yerel yönetim iktidarı, iktidar da yerel yönetimi suçlayıp duruyor. Ancak trafik her geçen gün daha da sıkıntılı hale geliyor. İktidarın, kuzey veya güney çevre yolu sözünü bir an evvel tutmasını bekliyoruz. Bu konuyu ısrarla gündemde tutacağız" dedi. 

Tramvay çalışmalarının süresinin uzadığını da sözlerine ekleyen Gözegir "Öte yandan, bir türlü tamamlanamayan tramvay çalışmaları var. Gerek güzergahların ana caddelerden geçmesi, gerekse tramvay çalışmaları trafiği daha da arttırmaktadır. Ayrıca alternatif karayollarının olmaması, bilhassa kenar mahallelerde yaya geçitlerinin olmaması, alt ve üst geçitlerin yokluğu, kangren haline gelen otopark sorunu, sinyalizasyon sisteminin yetersizliği ve belli bölgeler için gereksizliği de sorunu arttırıyor. Belediyelerimizin bir an evvel gerekli adımları atmalarını bekliyoruz. Saadet Partisi olarak bu konuları da takip edecek ve gündemde tutmaya devam edeceğiz" ifadelerini kullandı. 

Yorumlar (0)
banner914
Günün Anketi Tümü
Koronavirüs (Covid-19) aşısı olmayı düşünüyor musunuz?
Koronavirüs (Covid-19) aşısı olmayı düşünüyor musunuz?
Namaz Vakti 09 Mayıs 2021
İmsak 04:03
Güneş 05:42
Öğle 12:59
İkindi 16:51
Akşam 20:06
Yatsı 21:39

Gelişmelerden Haberdar Olun

@