banner854

banner766

Gündem 23 Haziran

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İstanbul Milletvekilleri Prof. Dr İbrahim Kaboğlu ve Dr. Sibel Özdemir, Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt’u ziyaret etti. Başkan Kurt’un makamında gerçekleşen ziyarette; Başkan Kurt, Kaboğlu ve Özdemir bir süre genel siyaset ve yerel seçimler üzerine sohbet etti. Sohbetin ana gündem maddesi ise Yüksek Seçim Kurulu (YSK) tarafından iptal edilen ve 23 Haziran’da tekrar gerçekleşecek olan İstanbul Büyükşehir Belediyesi Seçimleri oldu.

Siyaset 18.05.2019, 16:00
Gündem 23 Haziran

31 Mart ‘ta gerçekleşen Yerel Seçimlerde tekrar Odunpazarı Belediye Başkanı seçilen Başkan Kurt’u tebrik eden Milletvekilleri Kaboğlu ve Özdemir, Başkan Kurt’a yeni döneminde başarılar diledi. Eskişehir’deki başarılı belediyecilik örneklerini artık İstanbul’da da görmek istediklerini vurgulayan Kaboğlu ve Özdemir, “23 Haziran’dan sonra İstanbul’da da başarılı belediyecilik örneklerini göreceğiz, biz buna inanıyoruz. İstanbul halkı da bu özlemini tekrar sandığa taşıyacaktır” dedi. 

CHP İstanbul Milletvekilleri Prof. Dr İbrahim Kaboğlu ve Dr. Sibel Özdemir’e nazik ziyaretleri için teşekkür eden Kazım Kurt, “Odunpazarı’nda halkçı, sosyal demokrat, katılımcı ve şeffaf bir anlayış ile çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bundan sonra da Eskişehir’de yer alan demokratik kitle örgütleri ile daha fazla iş birliği yaparak katılımcı anlayışımızı genişleteceğiz. Biz,Odunpazarı’nıOdunpazarlı ve Eskişehirli hemşerililerimizle birlikte yönetiyoruz” diye konuştu. YSK tarafından iptal edilen İstanbul Büyükşehir Belediyesi Seçimlerine de değinen Kurt, “YSK hukuku, demokrasiyi ve İstanbul halkının iradesini ayaklar altına alan bir karara imza attı. 23 Haziran’da İstanbul Büyükşehir Belediyesi seçimleri tekrarlanacak, ben İstanbul halkının gereken cevabı sandıkta vereceğine inanıyorum. Her şey çok güzel olacak, buna inanıyorum” dedi.  
 

Yorumlar (0)
Namaz Vakti 27 Eylül 2020
İmsak 05:20
Güneş 06:43
Öğle 12:54
İkindi 16:15
Akşam 18:55
Yatsı 20:12
Günün Anketi Tümü
Sizce Eskişehir halkı koronavirüse karşı bilinçlendi mi?
Sizce Eskişehir halkı koronavirüse karşı bilinçlendi mi?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@