alexa

banner912

banner766

Gündemleri Şehir Hastanesi

AK Parti Eskişehir Milletvekili Prof. Dr. Emine Nur Günay, Eskişehir Şehir Hastanesi’nin açılışı öncesi Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca’yı ve Sağlık Bakan Yardımcıları Halil Eldemir, Prof. Dr. Muhammed Güven, Prof. Dr. Emine Alp Meşe ve Dr. Şuayip Birinci’yi ziyaret etti.

Siyaset 01.11.2018, 12:43 ABONE OL: google news
Gündemleri Şehir Hastanesi

Prof. Dr. Günay ve Sağlık Bakanı Sayın Fahrettin Koca, Eskişehir Şehir Hastanesi’nin imkanlarını ve Yunus Emre Devlet Hastanesindeki çalışmaları değerlendirdi. Prof. Dr. Günay, ‘’Açılış öncesi Sayın Bakanımız ile bir araya gelme ve bir değerlendirme yapma fırsatı bulduk. Şehirdeki sağlık alanındaki gelişmeleri ve son durumu özetledim. Bakanımız şehrimizi yakından biliyor ve destek veriyor, kendisine teşekkür ediyorum’’ şeklinde konuştu.

CUMHURBAŞKANI, SAĞLIK BAKANLARI VE NABİ AVCI’YA TEŞEKKÜRProf. Dr. Günay Şehir Hastanesi ile ilgili olarak ayrıca, ‘’Eskişehir Şehir Hastanesi, şehrimiz açısından çok önemli bir kazanım. Bu yalnızca bir sağlık yatırımı olarak değerlendirilmemelidir. Bu yatırımla birlikte çok kısa süre içerisinde yan sektörler gelişecek, bu gelişmeler önce şehrimizin sonra ülkemizin ekonomisine katkı sağlayacaktır. Dünyada sağlık turizmi diye bir kavram var ve bu milyarlarca dolarlık bir sektör haline gelmiş durumda. Ülkemiz bu konuda önemli bir merkez haline gelmekte. Bu konuda ülke olarak, şehir olarak çok büyük bir potansiyelimiz var. Şehir Hastanemiz ile birlikte Eskişehir hem ulusal hem de uluslararası anlamda bir sağlık destinasyonu haline geliyor. Ayrıca bu yatırım, Eskişehir’in gelişimine, hedeflerine, sürdürülebilir kalkınmasına destek olacak. Ben bu vizyon ve gerçekleşen yatırımlar için başta Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a, önceki dönem sağlık bakanlarımız Sn. Mehmet Müezzinoğlu, Sn. Recep Akdağ ve Sn. Ahmet Demircan’a, Sağlık Bakanımız Sn. Fahrettin Koca’ya ve Sayın Bakanımız Nabi Avcı’ya şehrimize böyle bir yatırım kazandıkları için teşekkür ediyorum. Prof. Dr. Nabi Avcı’ya Eskişehir için ortaya koyduğu vizyon ve gayret için ayrıca teşekkür etmek istiyorum. Eskişehir’in 2013 Türk Dünyası Kültür Başkenti olması, şehrimize Şehir Hastanesi gibi büyük yatırımların yapılması, en son Sayın Cumhurbaşkanımızın müjdesini verdiği 2019 Eğitim Başkenti statüsünü kazanmamız Sayın Avcı’nın vizyonu ve gayretleri sayesindedir. Ve dikkat edilirse bunlar hep kalıcı ve sürdürülebilir katkılardır. Tüm bunların neticesinde Eskişehir birçok alanda bölgesel, ulusal ve sonunda uluslararası bir cazibe merkezi haline gelecek. Bunu hep birlikte başaracağız’’ dedi. 

ŞEHİRLE ALAKALI KONULARI DİLE GETİRDİGörüşmesinde Eskişehir’in Sağlık Bakanlığı ile ilgili farklı konularını da Bakan Koca ve ilgili bakan yardımcıları ile değerlendirme şansı bulduğunu dile getiren Prof. Dr. Günay, ‘’Şehir Hastanemiz dışında Bakanlığımız ile ilgili farklı konuları da Bakanımız ve Bakan Yardımcılarımız ile değerlendirme şansı bulduk. Bakan yardımcılarımızın her aşamadaki destekleri için kendilerine çok teşekkür ediyorum. Bakanlığımızın desteği ile halkımız hem en üst sağlık hizmeti alacak hem de şehrimiz yeni bir misyon kazanacak'' dedi.

Yorumlar (0)
banner914
Günün Anketi Tümü
Koronavirüs (Covid-19) aşısı olmayı düşünüyor musunuz?
Koronavirüs (Covid-19) aşısı olmayı düşünüyor musunuz?
Namaz Vakti 11 Mayıs 2021
İmsak 04:00
Güneş 05:40
Öğle 12:59
İkindi 16:52
Akşam 20:08
Yatsı 21:42

Gelişmelerden Haberdar Olun

@