alexa

banner910

banner766

'Halkımızı 'Yaşama Evet' demeye davet ediyoruz'

İYİ Parti İl Başkanı Mehmet Ektaş, 21Haziran Cuma günü saat 11:00’de Hoşnudiye Mahallesi Siloönü Ulus Anıtı yanında bulunan parkta açılacak ve 23 Haziran Pazar günü 20:00’a kadar açık kalacak sergileri ile, kömürlü termik santrallerin doğaya ve canlı yaşamına etkilerini görseller ile sergileyeceklerini duyurdu.

Siyaset 19.06.2019, 14:58 ABONE OL: google news
'Halkımızı 'Yaşama Evet' demeye davet ediyoruz'

Ektaş, “Halkımızı “yaşama evet” demeye davet ediyoruz .  Alpu ovasına kurulması planlanan kömürlü termik santrale karşı ortaya konulan net tavra rağmen projeden vazgeçildiğine dair iktidar sahipleri tarafından bugüne kadar hiçbir beyanda bulunulmadığı gibi, Eskişehir kamuoyu, seçimin hemen ertesinde, mahkemelerin yürütmeyi durdurma kararlarına rağmen ovada sondaj çalışmalarına başlanılmasını üzülerek izlemiştir. Eskişehir halkının büyük bir kısmı, kömürlü termik santralle ilgili verdiği mücadelenin aslında bir yaşam mücadelesi olduğunun bilincindedir. Bu bağlamda belli bir seviyede farkındalık da oluşmuştur” dedi. 

"Eskişehir halkı kararlı durmalı": "Eskişehir halkının kararlılığı, geleceğini ve yaşamını koruyacaktır” diyen Ektaş, “Bu nedenle, oluşan farkındalığı geliştirmek, kararlı, sürekli ve pozitif mücadele zeminini pekiştirmek amacıyla partimiz tarafından “yaşamı seç, kömürlü termik santrale dur de” temalı açık hava sergisi planlanmıştır. 21 Haziran Cuma günü saat 11:00’de Hoşnudiye Mahallesi Siloönü Ulus Anıtı yanında bulunan parkta açılacak ve 23 Haziran Pazar günü 20:00’a kadar açık kalacak sergimizde, kömürlü termik santrallerin doğaya ve canlı yaşamına etkilerini, Eskişehir’in karşı karşıya kalacağı riskleri ve yerine ikame edilmesini önerdiğimiz enerji temin sistemlerini gösterir görseller sergilenecektir. Sayın halkımızı sergimize katılmaya, verecekleri destekle kararlılıklarını göstermeye davet ediyoruz” diye konuştu. 


 

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Koronavirüs (Covid-19) aşısı olmayı düşünüyor musunuz?
Koronavirüs (Covid-19) aşısı olmayı düşünüyor musunuz?
Namaz Vakti 28 Şubat 2021
İmsak 06:03
Güneş 07:26
Öğle 13:16
İkindi 16:23
Akşam 18:55
Yatsı 20:13

Gelişmelerden Haberdar Olun

@