banner766

'Hiç bir baskı bizi yıldıramaz'

DSP Genel Başkan Yardımcısı Dilara Tambova, Cumhuriyet’in kuruluş yıl dönümü ile ilgili yaptığı açıklamada, Cumhuriyet! Devletimizin yönetim şekli, kurucu irademiz ve hürriyetimizin ilanı olmakla birlikte, aynı zamanda en güzel bayramımızdır” dedi. Parti çalışmalarını da anlatan Tambova ''Biz bu şehrin çok daha iyi yönetilmeye ve daha iyi hizmetlere layık olduğuna inanıyoruz. İddiamızdan vazgeçmedik ve bu yolda hiç bir baskı da bizi yıldıramaz'' diye konuştu.

Siyaset 30.10.2018, 11:45 30.10.2018, 23:57
'Hiç bir baskı bizi yıldıramaz'

Basın mensupları ile kahvaltı programında bir araya gelen Tambova, “Bu bayramı siz değerli basın mensuplarımızla kutlamak, benim için ayrıca çok anlamlı. Cumhuriyet'imizin 95. Yıldönümünü kutlarken, bir yandan onu yaşatıp, koruyacağımıza dair sözler de vermekteyiz. Bu, her Türk vatandaşının birincil ödevi ve de ülküsü olmalıdır. Cumhuriyet, bu devletin sadece yönetim biçimi olmakla kalmayıp, demokrasi ve medeniyet yolunda ilerlemesi açısından da çok önemlidir. Büyük Atatürk'ün de dediği gibi "demokrasi ilkesinin en çağdaş ve mantıki uygulamasını sağlayan yönetim şekli Cumhuriyettir. Bütün bu gerekçelerle hepimiz, Cumhuriyet'imizin ve devletimizin birer neferiyiz ve Atatürk'ün dediği gibi 'vatanını en çok seven kişi, görevini en iyi yapan kişidir' ilkesini benimseyerek, mevcut görevlerimizi ve sorumluluklarımızı en iyi şekilde yerine getirmeliyiz. Ancak o şekilde Cumhuriyet'e ve Atatürk'e layık olabiliriz” dedi. 

Tambova, “Demokratik Sol Parti olarak verdiğimiz siyasi mücadelede, ülkedeki kötü gidiş ve yönetim kadrolarındaki seçilmiş kişilerin, bu makamları keyfiyetle yönetme alışkanlığına, yozlaşmışlığa ve kayırmacılığa karşı duruşumuzu her zaman sürdüreceğiz. Bu yanlışları, her kim yaparsa yapsın söylemek Ecevit'in bizlere mirası olan doğruluk ilkemizin bir gereğidir. Tabi ki, bu gerçekler zaman, zaman birilerini rahatsız ve huzursuz edebilir. Ancak bu partinin kuruluş felsefesi, dürüstlük ve şeffaflık ise, bizler de her türlü baskıya, yıpratmaya ve despotluğa karşı, cesur ve kararlı olmalıyız. Aksi takdirde, ne Atatürk'e ne de Ecevit'e layık olamayız. Ülkemizin ve kentimizin daha iyi hizmetler alabilmesi, mevcut sorunlarının ve eksikliklerin giderilmesi için, yönetimlere talip olma iddiamızdan vazgeçmedik ve bu yolda hiç bir baskı da bizi yıldıramaz. Biz bu şehrin çok daha iyi yönetilmeye ve daha iyi hizmetlere layık olduğuna inanıyoruz. Bu sebeple, kişisel bir beklenti içinde olmadan, sadece bu şehrin menfaatleri için kendi ideolojimiz dışında bir tutum belirleyebiliriz. Çünkü Eskişehir her türlü siyasi rezervimizin, hedef ve beklentimizin üzerindedir” diye konuştu. 

Yorumlar (0)
Namaz Vakti 05 Aralık 2020
İmsak 06:27
Güneş 07:56
Öğle 12:53
İkindi 15:19
Akşam 17:40
Yatsı 19:04
Günün Anketi Tümü
Eskişehirspor İlhan Var ile başarılı olur mu?
Eskişehirspor İlhan Var ile başarılı olur mu?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@