alexa

banner933

banner934

banner935

banner941

banner942

banner943

banner912

banner936

banner937

banner938

banner939

banner940

banner944

banner766

'Hiç bir baskı bizi yıldıramaz'

DSP Genel Başkan Yardımcısı Dilara Tambova, Cumhuriyet’in kuruluş yıl dönümü ile ilgili yaptığı açıklamada, Cumhuriyet! Devletimizin yönetim şekli, kurucu irademiz ve hürriyetimizin ilanı olmakla birlikte, aynı zamanda en güzel bayramımızdır” dedi. Parti çalışmalarını da anlatan Tambova ''Biz bu şehrin çok daha iyi yönetilmeye ve daha iyi hizmetlere layık olduğuna inanıyoruz. İddiamızdan vazgeçmedik ve bu yolda hiç bir baskı da bizi yıldıramaz'' diye konuştu.

Siyaset 30.10.2018, 11:45 30.10.2018, 23:57 ABONE OL: google news
'Hiç bir baskı bizi yıldıramaz'

Basın mensupları ile kahvaltı programında bir araya gelen Tambova, “Bu bayramı siz değerli basın mensuplarımızla kutlamak, benim için ayrıca çok anlamlı. Cumhuriyet'imizin 95. Yıldönümünü kutlarken, bir yandan onu yaşatıp, koruyacağımıza dair sözler de vermekteyiz. Bu, her Türk vatandaşının birincil ödevi ve de ülküsü olmalıdır. Cumhuriyet, bu devletin sadece yönetim biçimi olmakla kalmayıp, demokrasi ve medeniyet yolunda ilerlemesi açısından da çok önemlidir. Büyük Atatürk'ün de dediği gibi "demokrasi ilkesinin en çağdaş ve mantıki uygulamasını sağlayan yönetim şekli Cumhuriyettir. Bütün bu gerekçelerle hepimiz, Cumhuriyet'imizin ve devletimizin birer neferiyiz ve Atatürk'ün dediği gibi 'vatanını en çok seven kişi, görevini en iyi yapan kişidir' ilkesini benimseyerek, mevcut görevlerimizi ve sorumluluklarımızı en iyi şekilde yerine getirmeliyiz. Ancak o şekilde Cumhuriyet'e ve Atatürk'e layık olabiliriz” dedi. 

Tambova, “Demokratik Sol Parti olarak verdiğimiz siyasi mücadelede, ülkedeki kötü gidiş ve yönetim kadrolarındaki seçilmiş kişilerin, bu makamları keyfiyetle yönetme alışkanlığına, yozlaşmışlığa ve kayırmacılığa karşı duruşumuzu her zaman sürdüreceğiz. Bu yanlışları, her kim yaparsa yapsın söylemek Ecevit'in bizlere mirası olan doğruluk ilkemizin bir gereğidir. Tabi ki, bu gerçekler zaman, zaman birilerini rahatsız ve huzursuz edebilir. Ancak bu partinin kuruluş felsefesi, dürüstlük ve şeffaflık ise, bizler de her türlü baskıya, yıpratmaya ve despotluğa karşı, cesur ve kararlı olmalıyız. Aksi takdirde, ne Atatürk'e ne de Ecevit'e layık olamayız. Ülkemizin ve kentimizin daha iyi hizmetler alabilmesi, mevcut sorunlarının ve eksikliklerin giderilmesi için, yönetimlere talip olma iddiamızdan vazgeçmedik ve bu yolda hiç bir baskı da bizi yıldıramaz. Biz bu şehrin çok daha iyi yönetilmeye ve daha iyi hizmetlere layık olduğuna inanıyoruz. Bu sebeple, kişisel bir beklenti içinde olmadan, sadece bu şehrin menfaatleri için kendi ideolojimiz dışında bir tutum belirleyebiliriz. Çünkü Eskişehir her türlü siyasi rezervimizin, hedef ve beklentimizin üzerindedir” diye konuştu. 

Yorumlar (0)
banner914
Günün Anketi Tümü
Koronavirüs (Covid-19) aşısı olmayı düşünüyor musunuz?
Koronavirüs (Covid-19) aşısı olmayı düşünüyor musunuz?
Namaz Vakti 13 Mayıs 2021
İmsak 03:57
Güneş 05:38
Öğle 12:59
İkindi 16:52
Akşam 20:10
Yatsı 21:45

Gelişmelerden Haberdar Olun

@