alexa

banner766

Hüseyin Özcan'dan iktidara: Evde kalanlar neyle geçinecek?

Demokrat Parti Eskişehir İl Başkanı Hüseyin Özcan, alınan yeni koronavirüs yasakları ile ilgili, "Evde kalanlar ne ile geçinecek, ne yiyip ne içecek? Sadece kamu çalışanlarına mı sahip çıkacak bu iktidar, özel sektörde ve özellikle asgari ücretle geçinmek zorunda kalan vatandaş ne yapacak?" diye sordu.

Siyaset 01.12.2020, 15:23 01.12.2020, 15:32 ABONE OL: google news
Hüseyin Özcan'dan iktidara: Evde kalanlar neyle geçinecek?

Demokrat Parti Eskişehir İl Başkanı Hüseyin Özcan, haftalık değerlendirme toplantısında yeni tip koronavirüs süreci ve alınan tedbirlere dair dikkat çeken açıklamalarda bulundu.

Özcan, "Şüphesiz en önemli gündemimiz korona virüs salgını. Salgının geldiği nokta kadar, salgını kontrol altına almakla mükellef bir siyasi kadronun deneme yanılmaları, gerçekleri sümen altı ettikleri bir süreci de geride bıraktık. Elbette bütün bunların maliyetini yine milletçe ödedik ve ödemeye de devam ediyoruz. Hastalığın geldiği noktanın vahameti bir yana, iktidarın oynadığı sayılar, hastalığın ciddiyetini hayli artıran bir rehavete sebep oldu. Nitekim sonuçta gerçek sayıları açıklamak zorunda kaldılar. İki haftadır aldıkları tedbirler göstermelik. Bunca zaman "bu sayılar gerçek değil" diyenleri ihanetle suçlayanlara sormak lazım; kim ihanet etti? Düşük gösterdiğiniz sayılarla, "iyi noktadayız" sözleri ile ve tedbir almak yerine telkin etmeyi seçmeniz sebebiyle bakın ne hale geldik?" dedi.

"Çalışanlar çocuklarını nereye bırakacaklar"

Özcan, "Ülkenin çeşitli yerlerinden gelen vefat sayıları çok ürkütücü ancak bundan daha da ürkütücü olan şey; sizlerin sorumluluğu halen vatandaşa yıkıyor olmanız, her zamanki gibi başarısızlığı kabul etmiyor oluşunuz. Çalışanlar çocuklarını nereye bırakacaklar? Milletimizin kafası yasaklar konusunda da çok karışık. Kim ne zaman sokağa çıkabiliyor, kim haftanın hangi günleri hangi saatlerde sokağa çıkabilir, kim çalışacak, kim evde kalacak. Evde kalanlar ne ile geçinecek, ne yiyip ne içecek? Sadece kamu çalışanlarına mı sahip çıkacak bu iktidar, özel sektörde ve özellikle asgari ücretle geçinmek zorunda kalan vatandaş ne yapacak? Olağanüstü çabayla peş peşe vardiyalarla çalışan sağlık çalışanları çocuklarını dahi bırakacak bakımevi/kreş bulamayacak mı? Kreşler de uzaktan bakım mı yapacak? Bütün bu sorular öylesine çılgın sorular ki adeta çok bilinmeyenli denklem. İnanınız, üniversite sınavı soruları bunun yanında çocuk oyuncağı kalır" diye konuştu.

"Hazinede 1 lira kalmadı"

Özcan, "Dahası iki haftalık tam bir kapanmaya karar veremeyecek olmalarının arkasında yatan neden ise 1 lira bırakmadıkları hazinedir. Milletin elinde, avucunda ne varsa onlar da zamlarla eridi, enflasyona yenildi. Salgının etkisi ile millet daha da zora girdi. Milleti hem malından hem canından ettiler. Bakın salgın sürecinde icra davalarının dosya sayısı 26 milyon 154 bine ulaştı. 486 bin 286 kişi bankalara borcunu ödeyemediği için kara listeye alındı. Kötü ekonomi yönetimi ile önce milleti malından ettiler. Salgını yönetemeyerek ise milleti canından ettiler. İktidara gelirken simitle hesap yapanlar, iktidara geldikten sonra simidin tadını unuttular. Bu hafta asgari ücret tespit komisyonu toplanacak. İktidara gelirken simitle hesap yapan, geldikten sonra simidin tadını unutan, milletten yana olmayı bir türlü başaramayan iktidar yine işçinin, çalışanın taleplerini duymayacak. Çarşı, manav, bakkalı yalnız yüzlerce araçlık konvoyları ile geçerken göz ucuyla görenlerin hayat pahalılığını bilmelerini elbette beklemiyoruz, lakin en azından havuz medyası dışında başka bir kanalın haberlerine bakmalarının bile yeterli olacağını düşünüyoruz. Bir de istirham ediyoruz; patronları küstürmemek için milleti kıvrandırmaktan vazgeçin" diye konuştu.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Koronavirüs (Covid-19) aşısı olmayı düşünüyor musunuz?
Koronavirüs (Covid-19) aşısı olmayı düşünüyor musunuz?
Namaz Vakti 23 Ocak 2021
İmsak 06:40
Güneş 08:07
Öğle 13:14
İkindi 15:49
Akşam 18:12
Yatsı 19:34

Gelişmelerden Haberdar Olun

@