alexa

banner912

banner766

İYİ Parti Eskişehir'de 3. kuruluş yılını kutladı

İYİ Parti, kuruluşunun 3. yıldönümünü tüm Türkiye’de olduğu gibi Eskişehir’de de bir dizi etkinlikle kutladı.

Siyaset 25.10.2020, 14:18 26.10.2020, 16:05 ABONE OL: google news
İYİ Parti Eskişehir'de 3. kuruluş yılını kutladı

İYİ Parti 3. yıldönümünü kutluyor. Eskişehir’deki kutlamalar Valilik Meydanında bulunan Atatürk Anıtına çelenk sunularak başladı. Çok sayıda partilinin hazır bulunduğu çelenk sunma töreninden sonra İl Başkanı Mehmet Ektaş, Odunpazarı İlçe Başkanı Zafer Tuna, Tepebaşı İlçe Başkanı İsmail Türk ve İl Gençlik Kolları Başkanı Levent Bayraktar partililere hitap etti. Kutlamalar, parti binasında kesilen 3. yaş pastasıyla devam etti.

İl Başkanı Ektaş, İYİ Parti’nin 3. kuruluş yıldönümü nedeniyle yaptığı konuşmaya, partinin kuruluş sürecindeki zorlukları hatırlatarak başladı.

Ektaş "15 yıllık tek adam iktidarının, rakiplerini korkutmak, sindirmek, medyaya müdahale ile halkın görmesini engellemek gibi her türlü antidemokratik baskılarına rağmen, Genel Başkanımız Sayın Meral Akşener liderliğinde bir grup cesur insan, 25 Ekim 2017 tarihinde İYİ Parti’yi kurmuşlardır. Demokrasi, özgürlük ve refah özlemi çeken kıymetli vatandaşlarımızın partimize olan yoğun teveccühü, alternatifsiz olmanın rahatlığını yaşayan AK Parti iktidarını korkutmuş ve Kasım 2019 tarihinde yapılması gereken genel seçimler, İYİ Parti’yi engellemek için 1,5 yıl öne çekilmiştir. Baskın seçime gitmek bile iktidarı tatmin etmemiş, YSK'ya baskı yapılarak İYİ Parti’nin seçim yarışına katılması engellenmeye çalışılmıştır” dedi.

Konuşmasının devamında "Genel başkanımız Sayın Meral Akşener, teşkilatlarını hazırlayıp kuruluşundan 8 ay gibi kısa bir sürede katıldığı ilk genel seçimde, Cumhurbaşkanlığı adaylığı için gerekli olan 100.000 imzayı 4 saatte toplamıştır. Seçim sonucunda yüzde 10 oy alan partimiz 43 milletvekili ile etkin ve yapıcı muhalefet görevini icra ederek milletin tevecühünü hakkını vermektedir. Eskişehir halkımızın partimize olan desteğinin ilk seçimde ülke ortalamasının yaklaşık yüzde 40 üzerinde olması, biz Eskişehir teşkilatımız için ayrı bir gurur kaynağı olmuştur" sözleriyle İYİ Partinin seçim zaferine yürüdüğünü anlatan Ektaş "Hiç şüphe yok ki önümüzdeki seçimlerin en çok konuşulan, engellenmeye çalışılan partisi İYİ Parti olacaktır. Çünkü İYİ Parti bu güne kadar yaptıklarıyla milletimizin güvenini kazanmıştır. Milletimiz, ülkemizi darboğaza sürükleyen AK Parti ve küçük ortağına artık yeter demektedir. İYİ Parti’nin dürüst, cesur ve ehil kadrolarına iktidarı emanet etmek için heyecanla seçimi beklemektedir. İYİ Parti demek yardıma ve desteğe muhtaç olan millet değil, ürünü para eden çiftçi, işsizlik korkusu yaşamayan işçi, çocukları iş aramayan emekli, yatırım planları yapan sanayici, yurdunda mutlu ve huzurlu olan, yurtdışına göçmeyi aklından bile geçirmeyen genç, maaşı erimeyen işçi memur demektir. Tüm bu duygu ve düşüncelerle, İl Başkanı olarak İYİ Parti’mizin 3. Yıldönümünü kutlar, partimize destek olan, emek ve gönül veren tüm halkımıza teşekkür eder saygılarımı sunarım. Yoksulluk, yolsuzluk kaderimiz değil. Geliyoruz. Başaracağız, cesaretle başaracağız" diye konuştu. 

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Koronavirüs (Covid-19) aşısı olmayı düşünüyor musunuz?
Koronavirüs (Covid-19) aşısı olmayı düşünüyor musunuz?
Namaz Vakti 24 Eylül 2021
İmsak 05:15
Güneş 06:38
Öğle 12:56
İkindi 16:21
Akşam 19:03
Yatsı 20:21

Gelişmelerden Haberdar Olun

@