İYİ Parti Eskişehir'de gündem İstanbul seçimi

İYİ Parti Eskişehir İl Başkanı Mehmet Ektaş, 23 Haziran’da yeniden yapılma kararı alınan İstanbul seçimleri ile ilgili açıklamalarda bulundu. Ektaş, “YSK’nın İstanbul seçimlerinin yenilenmesi kararıyla, gelişme çabasındaki demokrasimiz ağır bir yara almıştır” dedi.

İYİ Parti Eskişehir'de gündem İstanbul seçimi

6 Mayıs 2019 tarihinde YSK’nın eliyle milli iradeye darbe yapıldığını ifade eden Ektaş, “YSK’nın İstanbul seçimlerinin yenilenmesiyle kararıyla, gelişme çabasındaki demokrasimiz ağır bir yara almıştır. 22 Mayıs 2019 tarihinde yayınlanan gerekçeli karardan, bu darbe hazırlıklarının seçimden önce başlatıldığı, itiraz yollarının taşlarının döşendiği, seçimin kaybedilmesi üzerine önceden hazırlanan planın YSK eliyle devreye sokulduğu anlaşılmaktadır” diye konuştu. 

Ektaş, iktidar partisine şu soruları yöneltti:

“Sandık kurulu başkanlarının belirlendiği liste, hükümetçe atanan ilçe kaymakamları tarafından hazırlanmamakta mıdır? Sandık kurulu başkanları kaymakamlıklardan gelen listelerden, yine hükümetin kontrol ve denetimi altında atanan ilçe seçim kurulu başkanı tarafından atanmamakta mıdır? Bu atama süreçlerinin herhangi noktasında, Millet İttifakı partilerinin dahili söz konusu mudur?”

banner544
YORUM EKLE
YORUMLAR
Habibullah
Habibullah - 1 ay Önce

Başkanın ifadeleri doğrudur, yıllardır Ak partiye destek verdim, artık vicdanım razı gelmiyor, sola hiç destek vermedim ama İyi partiye destek vermeyi düşünüyorum, sağdaki bir parti olan iyi parti iktidar alternatifini. Ancak atama heyetleri bir anönce kongreleri İ yapması, demokrasiyi özümsemesi gerekir.

SIRADAKİ HABER

banner507

banner508