İYİ Parti'li Ektaş: SGK neden cevap vermiyor?

Eskişehir'de Özel Gürlife Hastanesi'nin faaliyetlerine son verme kararının yankıları sürüyor. SGK ile anlaşma sağlanamamasından dolayı kapanacak olan hastanenin durumu ile ilgili konuşan İYİ Parti İl Başkanı Mehmet Ektaş, "Eskişehir kamuoyu günlerdir SGK’nın Özel Gürlife Hastanesi ile neden sözleşme imzalanmadığını merak ediyor. SGK’nın talebe olumlu ya da olumsuz hiçbir cevap vermemesi düşündürücü" dedi.

İYİ Parti'li Ektaş: SGK neden cevap vermiyor?

SGK'nın sözleşme imzalamaması sonucu kapanma aşamasına geldiği ileri sürülen Özel Gürlife Hastanesi'nin durumu ile ilgili basın açıklaması yapan İYİ Parti Eskişehir İl Başkanı Mehmet Ektaş "Eskişehir kamuoyu günlerdir SGK’nın Özel Gürlife Hastanesi ile neden sözleşme imzalanmadığını merak ediyor. SGK’nın talebe olumlu ya da olumsuz hiçbir cevap vermemesi, cevap vermeyerek talebi zımnen ret etmesine rağmen ret nedenlerini açıklamaması, kamuoyunda kuşkulara ve farklı yorumlara neden olmuş, oluşturulan haksız rekabetle 'Özel sağlık hizmeti veren birilerine daha geniş bir alan mı yaratılmak isteniyor?' sorusuna meydan vermiştir" dedi. Ektaş, SGK İl Müdürlüğü yetkililerini, Gürlife ile sözleşme imzalanmamasının gerekçelerini bir an önce açıklamaya davet etti. 

Ektaş açıklamasında şu ifadelere yer verdi: 

Bu kuşkuların ortadan kalkması amacıyla, başta partimiz olmak üzere siyasi partilerimiz, sivil toplum kuruluşlarımız, Eskişehir Milletvekillerimiz SGK’yı açıklama yapmaya davet etmekte ancak SGK yetkilileri ısrarla açıklama yapmayarak kuşkuyu büyütmektedir.

Son olarak, SGK İl Müdürlüğü yerine, Odunpazarı Belediye Meclisi AK Parti Grup Başkanvekili Murat Özcan'ın Odunpazarı Belediyesi meclis toplantısında Özel Gürlife Hastanesi ile SGK anlaşmasının yapılmamasına yönelik somut hiçbir bilgi içermeyen, sadece konuyu sorgulayanları eleştiren konuşması, kuşkuları derinleştirmiştir.

Konu, belediye meclisinin ve belediye meclis üyesinin tartışacağı ve cevaplayacağı bir konu değilken, soyut bir  açıklamanın o cenahtan ve AK Parti'den gelmesi dikkat çekicidir.

Her ne kadar kamu yönetiminde yöneticilerin takdir yetkisi varsa da, bu yetkinin keyfi olarak kullanılamayacağı hususu, en temel kamu yönetimi ilkelerindendir.

SGK’nın sessizliği, konunun siyasi temelleri olduğu yönündeki kuşkuları, kuşku olmaktan çıkarmaya suçüstü haline dönüştürmeye başlamıştır. Bir kez daha, SSK İl Müdürlüğü yetkililerini, Gürlife ile sözleşme imzalanmamasının gerekçelerini bir an önce açıklamaya ve kamuoyunu aydınlatmaya davet ediyoruz.
 

Güncelleme Tarihi: 14 Haziran 2019, 14:28
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner507

banner508