alexa

banner912

banner766

İYİ Parti'li Ektaş: Su zammı geri çekilsin

Eskişehir'de şebeke suyuna uygulanacak yüzde 60'lık su zammının yeniden ele alınmasını isteyen İYİ Parti Eskişehir İl Başkanı Mehmet Ektaş, "Son su zammı geri çekilsin" dedi.

Siyaset 29.11.2019, 10:18 02.12.2019, 13:22 ABONE OL: google news
İYİ Parti'li Ektaş: Su zammı geri çekilsin

Birbirini tetikleyen zamların vatandaşa nefes aldırmadığını ifade eden Ektaş açıklamasında şu ifadelere yer verdi: 

Neredeyse yüksek oranlarla ifade edilen ve hepimizin şaşkınlıkla izlediği zam haberi olmayan bir günümüz dahi geçmiyor son dönemlerde.

Memur, işçi ve emeklilere tek rakamlı hanelerle maaş artışı yapılırken bu zamların onlarca katı üzerinde temel ihtiyaç maddelerine yapılan zamlar bir kabus gibi vatandaşın üzerine çökmeye devam ediyor.Dün İlimizdeki şehir şebeke  suyuna yapılan %60 oranındaki zam da bunlardan biri.

Sanayinin temel üretim ve hanelerin temel tüketim girdilerinin başında yer alan elektrik, doğalgaz ve akaryakıta merkezi iktidar tarafından yapılan insafsız zamlar etkilerini yerel yönetimlerde göstermeye başladı. Yerel yönetimlerde zam kervanına katıldı. 

Toplumu oluşturan bireylerin en temel haklarından biri temiz suya erişim hakkıdır. Bu hak toplum sağlığıyla da doğrudan ilintilidir.

Anayasamızın başlangıç bölümünde yer alan “Sosyal Devlet İlkesi”, her Türk Vatandaşının su, ekmek, süt gibi temel gereksinimlereengelsiz şekilde erişimini gerekli kılar.

Zamların olmadığı, fiyat istikrarının sağlanabildiği ekonomiler refah toplumlarını yaratır. Ne yazık ki Ülkemiz kötü ekonomi yönetimleri sonucu yıllardır yüksek enflasyon sarmalından çıkamamaktadır. 

Buradan Büyükşehir Belediye Meclisine çağrıda bulunuyoruz. Son su zammı, yeniden ele alınmalı ve geri çekilmeli, Resmi Kurumlarca açıklanan enflasyon rakamlarıyla eşitlenmelidir.
 

Yorumlar (0)
banner962
Günün Anketi Tümü
Koronavirüs (Covid-19) aşısı olmayı düşünüyor musunuz?
Koronavirüs (Covid-19) aşısı olmayı düşünüyor musunuz?
Namaz Vakti 24 Temmuz 2021
İmsak 03:58
Güneş 05:43
Öğle 13:09
İkindi 17:04
Akşam 20:26
Yatsı 22:04

Gelişmelerden Haberdar Olun

@