alexa

banner912

banner766

Kabukcuoğlu: İktidarın çözümü hibe yerine kredi oldu

İYİ Parti Eskişehir Milletvekili Dr. Arslan Kabukcuoğlu, pandemi döneminin olumsuz etkilerini derinden hisseden seyahat acentalarının üyesi olduğu Türkiye Turizm Sektörüne ve Seyahat Acentacılığı (TÜRSAB) Eskişehir Bölge Temsil Kurulu Başkanı Özgür Ersoy’a ziyarette bulundu.

Siyaset 30.07.2021, 12:56 01.08.2021, 15:25 ABONE OL: google news
Kabukcuoğlu: İktidarın çözümü hibe yerine kredi oldu

Turizm yararlanmasını bilen milletler için hem bir kazanç hem de dünyayı tanıma, kendini tanıma eylemi olduğunu ifade eden Kabukcuoğlu "Yıllarca dış ticaret açığımız kapatmada önemli katkıları olan turizm sektörü ne yazık ki pandemide kucak açılmadı. Ciddi gelirler sağlayan, vergisini ödeyen dolaylı olarak birçok sektörü etkileyen turizm sektörünün devletin kaynaklarından öncelikli yararlandırılması gerekiyordu. TÜRSAB gibi turizm sektörünün önemli meslek örgütleri ve kuruluşları Bakanlığa taleplerini, sıkıntılarını iletti. Çözüm için uğraşılacağına dair bir tavırla karşılaşmadılar. Hibe istediler, verilmedi. Her zaman olduğu gibi hükümet krediye yönlendirdi.  İYİ Parti Genel Başkanımız Sayın Meral Akşener, sicil affı çıkartın ve düşük faizli kredi desteklerinden sektörün genelinin yararlanmasını sağlayın, çağrısında bulundu. Bu da gerçekleşmedi" dedi.

"Destek yerine köstek olundu"

İYİ Parti iktidarında, turizmcinin kendisini yalnız hissetmeyeceğini söyleyen Kabukcuoğlu "Örneğin TÜRSAB, 2020 yılında Kültür ve Turizm Bakanlığına başvuru yaparak, Bakanlık oluru ile  2020 üye aidatlarını almayarak üyelerine destek çıktı, ancak hükümet, Türkiye Turizm Tanıtım ve Geliştirme Ajansı'nın (TGA) kurulması için otellerden ciroları üzerinden binde 7.5, seyahat acentalarından on binde 7,5 fon payı almaya devam etti. İYİ Parti iktidarında, iyi günde de, kötü günde de, turizmcinin yanında olacağız" ifadelerini kullandı.

Kaynak: www.eskisehirekspres.net
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Koronavirüs (Covid-19) aşısı olmayı düşünüyor musunuz?
Koronavirüs (Covid-19) aşısı olmayı düşünüyor musunuz?
Namaz Vakti 19 Eylül 2021
İmsak 05:07
Güneş 06:32
Öğle 12:58
İkindi 16:29
Akşam 19:15
Yatsı 20:34

Gelişmelerden Haberdar Olun

@