alexa

banner912

banner766

Kabukcuoğlu: Köylüler dert küpü

İYİ Partili Kabukcuoğlu, İYİ Parti Eskişehir Kadın Politikaları Başkanı Münevver Sezer, Siyasi İşler Başkanı Mustafa Tanyeli, Teşkilat İşleri Başkanı Neşat İlhan ve Sivrihisar İlçe Başkanı Sn. Recep Toptaş’ın oluşturduğu heyetle birlikte Sivrihisar’ın kırsal mahallelerinde bir dizi ziyarette bulundu.

Siyaset 28.07.2021, 13:45 29.07.2021, 15:49 ABONE OL: google news
Kabukcuoğlu: Köylüler dert küpü

Sivrihisar’ın, Yukarıkepen, Aşağıkepen, Çandır, Aktaş, Gerenli, Selimeye, Bahçecik ve Kaymaz mahallelerinde vatandaşlarla bir araya gelip, sıkıntılarını ve taleplerini dinleyen Kabukcuoğlu "Tarımsal faaliyetle uğraşan köylümüzü geçen sene don bu sene ise kuraklık vurdu. Ürettikleri arpayı borçlarına mukabil Tarım Krediye satabildiklerini söylüyorlar. Tarımsal girdilerdeki fiyat artışları, özellikle de DAP gübresindeki artışlar köylümüzün belini büktü. Hangi köyü gezsek ilk sıradaki şikâyet bu. Vatandaşlarımız buğdayı ekene kadar gübrenin fiyatının 8 bin TL'ye çıkmasından endişeli. Bunun üstesinden gelebilmek için normalde kullandıkları gübrenin 4’te 1’ini kullanacaklarını söylüyorlar. Artan fiyatların hakkından gelemediklerini, böyle giderse ya gübreyi bırakacaklarını ya da hükümeti değiştireceklerini dile getiriyorlar" dedi

Pamuk, buğday, ayçiçek gibi ürünlerin ithalatına verilen paraların Türk çiftçisine verilmiş olması durumunda, 'Avrupa Birliği ülkeleri çiftçilerine 570 milyar Euro yardım verildi' denilince Türk Çiftçisinin kendisini yalnız hissetmeyeceğin altını çizen Kabukcuoğlu "Böyle bir yardım alan çiftçilerimiz, pahalı olduğu için elektrik ve gübre kullanımını düşürmez, tarlalarını sular ve besler, verimi arttırıp, ihtiyaç duyduğumuz ürünleri dışarı bağımlı kalmadan karşılardık ve köylümüze milletinin efendisi olduğunu hissettirirdik" dedi. 


 

Kaynak: www.eskisehirekspres.net
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Koronavirüs (Covid-19) aşısı olmayı düşünüyor musunuz?
Koronavirüs (Covid-19) aşısı olmayı düşünüyor musunuz?
Namaz Vakti 18 Eylül 2021
İmsak 05:07
Güneş 06:32
Öğle 12:58
İkindi 16:29
Akşam 19:15
Yatsı 20:34

Gelişmelerden Haberdar Olun

@