alexa

banner912

banner766

Kabukcuoğlu: Mesele siyasetin istikrar kazanması

İYİ Parti Eskişehir Milletvekili Arslan Kabukcuoğlu TBMM’nin tatile girmeden önce son haftaki yoğun mesaisinde görüşülen Turizm Teşvik Kanun üzerine yapmış olduğu konuşmada Eskişehir’in turizm potansiyeline dikkat çekti.

Siyaset 21.07.2021, 13:40 22.07.2021, 14:08 ABONE OL: google news
Kabukcuoğlu: Mesele siyasetin istikrar kazanması

Eskişehir Valisi Erol Ayyıldız’ın devlet imkânlarını halkın hizmetine sunmada başarılı, toplumun her kesimiyle kolaylıkla irtibat kurabilen bir vali olduğunu, Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Profesör Doktor Yılmaz Büyükerşen’in bilgi ve kültürel birikimini, şehrin büyümesinde ve gelişmesinde başarıyla kullandığını, Belediye Başkanlığı süresince Eskişehir’in dünya çapında gelişmeler kaydettiğini, Ticaret Odası Başkanı, Sanayi Odası Başkanı, Organize Sanayi Odası Başkanının kendi faaliyet alanlarındaki başarılarından başka şehrin tüm sorunlarıyla ilgilendiğinin  altını çizen Kabukcuoğlu , “Turizm, yararlanmasını bilen milletler için hem bir kazanç hem de dünyayı tanıma, kendini tanıtma aracıdır. Ülkeler, şehirler sosyal olarak, ekonomik olarak geliştikçe cazibeleri de artar. Eskişehir, bunu başarmış bir şehirdir. Müzeleriyle, tiyatrolarıyla, opera ve bale salonlarıyla, yeraltı su zenginliği ve tarihi mirasıyla Eskişehir turizm için gerekli kültürel altyapıya sahiptir. Bu potansiyelin karşılığını alabilmesi, siyasetin istikrar kazanmasına bağlıdır. ” dedi.

İYİ Partili Kabukcuoğlu, Ülkemizde bulunan 13 opera ve bale salonundan 3 tanesinin Eskişehir'de bulunduğunu, ancak Eskişehir'de taleplere rağmen Devlet Opera ve Balesi Müdürlüğü’nün açılmadığına değindiği konuşmasına şöyle devam etti;

"Bununla ilgili Kültür Bakanlığına 2 defa soru önergesi verdim, 2'sine de maalesef cevap vermediler. Oysa, opera sanatı tarihle mit arasında insanları buluşturan bir sembol inşasıdır, bir medeniyet meselesidir. Eskişehir bu tarihî, kültürel buluşmanın altyapısına sahiptir.”

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Koronavirüs (Covid-19) aşısı olmayı düşünüyor musunuz?
Koronavirüs (Covid-19) aşısı olmayı düşünüyor musunuz?
Namaz Vakti 26 Temmuz 2021
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı

Gelişmelerden Haberdar Olun

@