alexa

banner912

banner995

banner766

banner994

Kabukcuoğlu'ndan Eskişehir Valiliği'nin kararına tepki

İYİ Parti Eskişehir Milletvekili Arslan Kabukcuoğlu, Eskişehir Valiliği'nin 15 gün süre ile açık alanlarda yapılması düşünülen her türlü etkinliği yasaklama kararına tepki gösterdi. "Bu karar ile, şehrimizde 12-15 Mayıs 2022 tarihleri arasında planlanan Anadolu Fest müzik etkinliğinin hedeflendiği konusunda toplumda yaygın bir kanı vardır" diyen Kabukcuoğlu, Valiliğin kararını gözden geçirmesi gerektiğini ifade etti.

Siyaset 11.05.2022, 15:32 ABONE OL: google news
Kabukcuoğlu'ndan Eskişehir Valiliği'nin kararına tepki

Milletvekili Kabukcuoğlu açıklamasında şu ifadelere yer verdi;

"Eskişehir Valiliği 09.05.2022 tarih ve 316 sayılı kararı ile 10 Mayıs ile 24 Mayıs 2022 tarihleri arasında yani 15 gün süre ile açık alanlarda yapılması düşünülen her türlü etkinliği yasaklamıştır.

Bu karar ile, şehrimizde 12-15 Mayıs 2022 tarihleri arasında planlanan Anadolu Fest müzik etkinliğinin hedeflendiği konusunda toplumda yaygın bir kanı vardır.

Valiliğin yasağa ilişkin duyurusunda mevzuata atıf yaparak sadece ilgili maddeleri belirtmiş ancak yasaklamanın gerekçeleri bildirmemiştir. Oysa ki, Valiliğin yasaklama kararına dayanak gösterdiği maddeler, yasaklama kararının gerekçeli olarak verileceğini söylemektedir.

Tüm dünyayı etkisi altına alan pandemi sebebiyle, geçtiğimiz yıllarda vatandaşlarımız evlerinden çıkamamıştır. Günümüzde ekonomik şartlar, işsizlik, gelecek kaygısı, geçim zorluğu koşulları, insanları canından bezdirmiştir. İnsanların moral ve motivasyona çok fazla ihtiyaçları olduğu bu günlerde, toplu eğlenceleri, kutlamaları insanları mutlu edecek diğer etkinlikleri, kamu otoritesi yasaklamak yerine bilakis teşvik etmelidir. 

Eğer bu etkinliklerle ilgi güvenlik, ahlaka ters düşecek davranış veya çevreyi rahatsız etmeler gibi kaygılar var ise, kamu otoritesine düşen bu tür olumsuz durumları ortadan kaldırarak etkinliklerin sağlıklı ve uygun şekilde yapılmasını sağlamak olmalıdır.

İdarinin otoritenin alabileceği yanlış kararların yargıdan döndüğünü biliyoruz. Eskişehir Valiliği'ni aldığı kararı gözden geçirmeye davet ediyorum"

Kaynak: www.eskisehirekspres.net
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Bu pazar seçim olsa hangi partiye oy verirsiniz
Bu pazar seçim olsa hangi partiye oy verirsiniz
Namaz Vakti 16 Mayıs 2022
İmsak 03:53
Güneş 05:36
Öğle 12:59
İkindi 16:53
Akşam 20:13
Yatsı 21:49

Gelişmelerden Haberdar Olun

@