alexa

Kabukcuoğlu'nun esnaf için sunduğu önergeyi reddettiler

Yeni tip koronavirüs salgını nedeniyle zor günler geçiren, çoğu iflasın eşiğine gelen küçük esnafının korunması için İYİ Parti Eskişehir Milletvekili Dr. Arslan Kabukcuoğlu tarafından Türkiye Büyük Millet Meclisi'ne sunulan araştırma önergesi AK Parti ve MHP’nin oylarıyla reddedildi.

Siyaset 24.12.2020, 12:38 27.12.2020, 16:17 ABONE OL: google news
Kabukcuoğlu'nun esnaf için sunduğu önergeyi reddettiler

İYİ Parti Eskişehir Milletvekili Dr. Arslan Kabukcuoğlu tarafından Meclis Başkanlığına sunulan "Zincir marketlere karşı mahalle esnafının korunması" hakkındaki araştırma önergesi, AK Parti ve MHP’nin oylarıyla reddedildi.

2012 yılında 13 bin 415 yerel ve ulusal zincir market sayısının 2020 yılı itibariyle 34.045 şubeye çıktığını, bu zincir marketlerin kuralsız büyümesinin hem ekonomiye hem de küçük esnafın yok olmasına sebebiyet verdiğini söyleyen Kabukcuoğlu’nun araştırma önergesinde şu ifadeler yer aldı:

"Hipermarket ve süpermarketlerin şehir merkezlerine kurulmaları, yakın çevrede bulunan küçük esnafın pazar payını neredeyse ortadan kaldırmakta ve işyerlerinin kapatılması sonucunda işsizliğe neden olmaktadır. Aynı şehirde ve bölgede çok fazla sayıda kurulmalarının yanı sıra çalışma gün ve saatlerinde de bir kısıtlama bulunmayışı sorunun daha da büyümesine yol açmaktadır. Ülkemize getirisi pek çok şüpheye açık olan zincir marketler ve süper marketlerin ayrıca sosyal yapıya da katkısı olmadığı açıktır. Mahalle esnafımızın yaşadığı zorluklarla var olma mücadele verdiği bugünlerde tüm bu durumların gerektiği gibi ele alınarak zincir marketlere karşı mahalle esnafımızı güçlü tutmak için alınacak önlemlerin belirlenmesi amacıyla Meclis Araştırması yapılmasını talep ediyoruz.”

İYİ Partili Kabukcuoğlu’nun araştırma önergesi, AK Parti ve MHP’nin verdiği ret oyları neticesinde kabul edilmedi. 
     
 

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Koronavirüs (Covid-19) aşısı olmayı düşünüyor musunuz?
Koronavirüs (Covid-19) aşısı olmayı düşünüyor musunuz?
Namaz Vakti 20 Ocak 2021
İmsak 06:41
Güneş 08:08
Öğle 13:14
İkindi 15:47
Akşam 18:10
Yatsı 19:32

Gelişmelerden Haberdar Olun

@