Kadir Bıyık, ittifak adaylığını duyurdu

MHP eski Eskişehir İl Başkanı Kadir Bıyık, 31 Mart 2019'da yapılacak yerel seçimde Çifteler Belediye Başkan adaylığını duyurdu. Bıyık, Cumhur İttifakı'nın Çifteler'dek ortak adayı olarak başkanlık için yarışacak.

Kadir Bıyık, ittifak adaylığını duyurdu

24 Haziran erken genel seçimde MHP'den ikinci sıra milletvekili adayı olan eski Eskişehir İl Başkanı Kadir Bıyık, memleketi Çifteler'den Cumhur İttifakı'nın ortak adayı olarak gösterildi. Ankara'daki görüşmeleri sonrası Eskişehir Ekspres'e konuşan İl Başkanı İsmail Candemir, AK Parti'nin Eskişehir'in iki ilçesi Çifteler ve Mihalıççık'ta MHP'nin adayını destekleyeceğini açıklamıştı. Bıyık, ilerleyen dakikalarda Çifteler'in Cumhur İttifakı adayı olduğunu duyurdu. Bıyık, adaylığına ilişkin "Kıymetli dava arkadaşlarım ve hemşehrilerim. Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli'nin uygun görmesi ile Çifteler ilçemizden Cumhur İttifakı'nın ortak Belediye Baskan Adayı olarak yolumuza çıktık. Sefer bizden zafer Allah'tan" dedi. Bıyık, Cumartesi günü saat 15'te Yenikent Spor Salonu'nda düzenlecek tanıtım toplantısında Cumhur İttifakı'nın adayı olarak tanıtılacak.

Kadir Bıyık kimdir?

MHP Eskişehir eski İl Başkanı Kadir Bıyık, Ülkü Ocakları'ndan gelen bir MHP'lidir. Yunusemre Anadolu Öğretmen Lisesi'nde okumuş ve İstanbul Aydın Üniversitesi'nde lisans eğitimi almıştır. Eskişehir siyasetinin içinde yer almış biri olan Kadir Bıyık, Eskişehir Ülkü Ocakları İl eski Başkanı olarak da görev yapmıştır. 24 Haziran 2018 Genel Seçimleri Milliyetçi Hareket Partisi 27. Dönem Milletvekili Adayı'dır. Bıyık, 31 Mart 2019'da yapılacak mahalli idareler seçiminde AK Parti ve MHP'nin oluşturduğu Cumhur İttifakı'nın Eskişehir Çifteler ilçesi Belediye Başkan adayı olmuştur. ESKİŞEHİR EKSPRES

Güncelleme Tarihi: 10 Ocak 2019, 21:08
banner544
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner507

banner508