alexa

banner766

Kazım Kurt: Sözümü söz, hepsini açacağız...

Odunpazarı Belediye Meclisi 2019 yılı Eylül Ayı meclis toplantısında konuşan Belediye Başkanı Kazım Kurt "100 kreş için sözümüz sözdür. 100 kreşi yapacağız. Kimse kreş projemizi küçümsemesin" dedi.

Siyaset 06.09.2019, 19:32 08.09.2019, 14:46 ABONE OL: google news
Kazım Kurt: Sözümü söz, hepsini açacağız...

12 gündem maddesinin görüşüldüğü meclis toplantısında 9 madde oy birliği ile kabul edilirken, 3 madde oy çokluğu ile kabul edildi. Meclis toplantısının en önemli gündem maddeleri Odunpazarı Belediyesi’nin 2020-2024 Yılı Stratejik Planı, Yatırım ve Performans Programı’nın yer aldığı üç madde oldu. Önceki meclis toplantısında Plan ve Bütçe Komisyonuna gönderilen Stratejik Plan, Yatırım Programı ve Performans Programı oy çokluğu ile kabul edildi. 

“BİRLİKTE YAPACAĞIZ”: Toplantıda konuşan Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt, Odunpazarı Belediyesi’nin Stratejik Plan, Yatırım Programı ve Performans Programının hazırlanmasında emeği geçen Odunpazarı Belediyesi Personeline teşekkür etti. Konuşmasında sık sık AKP’li meclis üyelerine seslenen Başkan Kurt “Birlikte yapacağız” dedi. “Çalışmalarımıza ortak olan bütün hemşehrilerimize de teşekkür ediyorum. O eleştirileri ve önerileri dikkate alarak bir Eskişehir Odunpazarı tarifi yapmaya çalıştık. Önümüzdeki 5 yıl içinde Odunpazarı Belediyesi nasıl bir belediye olmalı? Odunpazarı Belediyesi hayaletlini 2020-2024 Stratejik Planı ile ortaya koydu. Biz katılımcı, demokrat, halktan yana, kendi ihtiyacını kendi karşılayan, üretebilen ve bunu yoksul kesimlerle paylaşabilen bir belediye olmak istiyoruz” diyen Başkan Kurt, geçmiş 5 yıl içerisinde yapmış oldukları uygulamaların da bunun kanıtı olduğuna dikkat çekti. Odunpazarı Halkının da bunu seçimlerde onayladığını ifade eden Başkan Kurt, “Yeni dönemde de şuna bütün Odunpazarı ve Eskişehir’in emin olmasını isterim; her türlü olumsuzluğa rağmen tahminlerimizin yüzde 80’inin gerçekleşmesini sağlayacağız” dedi. Plan ve programları yaparken gerçekçi olduklarını söyleyen Başkan Kurt, 2020’de Odunpazarı Belediyesi’ni borçlarından kurtarmak için hamle yaptıklarını vurguladı. 5 yıldır israfı önleyen bir belediyecilik mantığı ile hareket ettiklerinin altını çizen Başkan Kurt, yeni dönemde de aynısını yapacaklarını kaydetti. 

“KOSKOCA BİNA ÇÖKÜYOR": “Yapabileceğimiz işi yapmaya çalışıyoruz. Biz hedefi ölçülebilir koymalıyız. Yapabileceğimizi koymalıyız. Evet, taahhüdümüz vardır, 5 yıl içerisinde vizyon projelerimizi gerçekleştireceğiz” diyen Başkan Kurt, Odunpazarı Belediye Hizmet Binası’nın yan tarafında bulunan Eskişehir Osmangazi Üniversitesi’ne ait boş bina ve boşaltılan Devlet Hastanesine binalarına dair de açıklamalar yaptı. Bu binaların Odunpazarı Belediyesine verilmesine dair girişimlerde bulunduklarını hatırlatan Başkan Kurt, “Odunpazarı Belediyesi Hizmet Binasının yanında bulunan boş bina Eskişehir Osmangazi Üniversitesine tahsisli. Osmangazi Üniversitesi o binanın Milli Eğitim Bakanlığına ait olduğunu söylüyor. Milli Eğitim Bakanlığı ile görüşmeye çalışıyoruz. Milli Eğitim Bakanlığı bize o binayı 5 yıl önce devretseydi biz o binayı belki 3 milyon ile restore edip adam edecektik. Şimdi devretse 10 milyon lira harcayacağız. Bu aradaki 7 milyon milli servettir, yazık. Tüyü bitmemiş yetimin hakkıdır. Bu kampusun içinde öndeki binanın arkasında da bir bina var o da boş. Onu verin dedik, onu da vermediler. Devlet hastanesi boşaldı. Devlet Hastanesinin boşalan yerini verin dedik onu da vermediler. Milli servettir. Koskoca bina çöküyor, içindeki malzemeler çalınıyor ve devletin valisi, kaymakamı, belediye başkanı, savcısı, hakimi seyrediyor. Politikacıları da seyrediyor” diye konuştu. 

KAZIM KURT’TAN İŞÇİLERE TEŞEKKÜR: Yeni dönemde tasarruf yapmaya devam edeceklerini belirten Başkan Kurt, az para ve adamla çok iş yapacaklarını dile getirdi. Şimdiye kadar az adamla çok iş yaptıklarını vurgulayan Başkan Kurt, Odunpazarı Belediyesi’nde çalışan işçi ve memur sayısının kendi emsali belediyelerden en az 400-500 az olduğunu kaydetti. Başkan Kurt, “Daha az sayıda kaldıkları için daha çok çalışmak zorunda kalan işçi arkadaşlarım hepsine ayrı ayır teşekkür ediyorum. Odunpazarı halkının hizmetini aksatmadılar. Büyük bir sıkıntı yaşatmadılar, ama az sayıda işçi ile de bu işleri gerçekleştirdiler” dedi. 

“100 KREŞİ AÇACAĞIZ”: Açmayı planladıkları kreşler hakkında konuşan Başkan Kurt, “100 kreş için sözümüz sözdür. 100 kreşi yapacağız. Kimse kreş projemizi küçümsemesin. Odunpazarı’nda 35 bin çocuğun kreşe ihtiyacı var. 100 tane kreş yaparsak 10 bin eder. 25 bin çocuğa kreş lazım. Bunu hükümet yetkililerine duyuruyorum. Bir 100 tane de onlar yapmalı. Biz bu işi kendimize görev edindik. Bu ay birini açıyoruz. Geri kaldı 99” ifadelerini kullandı.


 

Yorumlar (0)
banner914
-6
açık
Günün Anketi Tümü
Koronavirüs (Covid-19) aşısı olmayı düşünüyor musunuz?
Koronavirüs (Covid-19) aşısı olmayı düşünüyor musunuz?
Namaz Vakti 05 Mart 2021
İmsak 05:56
Güneş 07:18
Öğle 13:14
İkindi 16:26
Akşam 19:01
Yatsı 20:18

Gelişmelerden Haberdar Olun

@