banner863

banner766

'Kimse ittifak aldatmacasına girmesin'

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Parti Meclis (PM) Üyesi ve eski Eskişehir Milletvekili Gaye Usluer, 31 Mart yerel seçimlerinde partiler arasındaki ittifak konusuna değinerek, "Yerelde seçmenle ittifak yapabilirsiniz. Hiçbir siyasi parti şunu diyemez: Kimse 'ittifak yapıyoruz, yapmıyoruz' gibi aldatmalara girmesin. Girdiklerinde de o ittifaka oy veren bir seçmen olmayacaktır" dedi.

Siyaset 02.11.2018, 18:07 04.11.2018, 14:43
'Kimse ittifak aldatmacasına girmesin'

Cumhuriyet Halk Partisi Parti Meclis Üyesi (PM) Gaye Usluer, CHP Hatay Milletvekili Suzan Şahin ve CHP Giresun Milletvekili Necati Tığlı ile birlikte bir takım ziyaretler için Bilecik'e geldi. İlk olarak CHP İl Başkanlığında partililerle bir araya gelen Usluer, partilerin ittifak konusuna değindi. Usluer, "Geneldeki ittifak bir anayasa değişikliyle oldu. Yerelde benzer bir ittifak mümkün değildir. Yerelde seçmenle ittifak yapabilirsiniz. Hiçbir siyasi parti şunu diyemez: ‘Biz biziz şuna oy verin, AK Parti’ye oy verin.’ Böyle bir şey olmaz. Önümüzdeki süreçte anayasayla bir düzenleme olmadığı için gönül ittifakıyla oy verdiği bir süreç olacaktır. Hiç kimse 'ittifak yapıyoruz, yapmıyoruz' gibi aldatmalara girmesinler. Girdiklerinde de o ittifaka oy veren bir seçmen olmayacaktır” ifadelerini kullandı. 

“Türkiye çapında üçlü heyetler oluşturuldu”: Usluer, Türkiye çapında üçlü heyetlerin oluşturulduğunu ve bundan 10 gün evvel de buna benzer bir çalışmanın yürütüldüğüne değinerek “Türkiye çapında üçlü heyetler oluşturuldu. Bundan 10 gün evvel de buna benzer çalışma yürütülmüştü. Bu çalışmaların amacı aslında tabi ki sizlerin yapacakları, sizlerin oluşturacakları aday belirleme süreçlerine müdahale etmekten ziyade ortak aklı oluştururken birlikte olmak, birlikte düşünmek ve bu ortaklığı da genel merkeze yansıtabilmek. Umarım başarılı olacağız. Genel merkezimizde Genel Başkanımızın yaptığı toplantıda il başkanlarımıza da özgürlük alanı da oluşturuldu. Tabi ki yöntem olarak genel merkezde ayrı bir merkez yoklama ön seçim eğilim yoklaması gibi kararlar çıkarsa da il bazında bu tür serbestliklerin verilmiş olması, aslında kendi adayımızı belirleme açısından, örgütün hareketlenmesi açısından, üyelerin hareketlenmesi açısından, çok anlamlı” dedi. 

Yorumlar (0)
Namaz Vakti 28 Kasım 2020
İmsak 06:21
Güneş 07:49
Öğle 12:51
İkindi 15:20
Akşam 17:42
Yatsı 19:05
Günün Anketi Tümü
Eskişehirspor İlhan Var ile başarılı olur mu?
Eskişehirspor İlhan Var ile başarılı olur mu?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@