alexa

banner912

banner766

'KİŞİSEL DEĞİL KAMUSAL ÇIKARLARI ESAS ALIRIZ'

Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt, ev ziyaretlerinin yanı sıra sitelere de misafir oluyor. Son olarak Akarbaşı Mahallesi’nde bulunan Ata Sitesi’nde yaşayan vatandaşlar ile bir araya gelen Başkan Kurt, Ata Sitesi Sakinleri ile 31 Mart’ta gerçekleşecek yerel seçimlerden, ekonomik krize kadar birçok konuda sohbet etti. Site sakinlerinin istek ve şikâyetlerini de dinleyen Başkan Kazım Kurt, notlar aldı; site sakinlerinin sorularına cevap verdi.

Siyaset 14.03.2019, 13:15 ABONE OL: google news
'KİŞİSEL DEĞİL KAMUSAL ÇIKARLARI ESAS ALIRIZ'

5 yılda Odunpazarı Belediyesi’nde iyi işler yaptıklarını söyleyen Başkan Kurt, gelecek dönemde de bu çalışmalara devam edeceklerinin altını çizerek, “Biz Odunpazarı Belediyesi’ni sosyal demokrat bir anlayışla yönetiyoruz. Kişisel çıkarlarımızdan öte yörenin, kamunun çıkarları esastır, önemlidir” dedi. 

Çok para harcamanın doğru yatırım yapmak anlamına gelmediğini ifade eden Başkan Kurt, doğru yatırım yapmak gerektiğini vurguladı. Az para ile çok iş yapılabileceğini belirten Başkan Kurt, “Bunun olabildiğini gördük. Biz göreve başladığımız da cenaze işleri için vatandaşlara otobüs servis hizmeti 400 TL gibi büyük bir rakamdı. İsterse asri mezarlığa 2 km mesafede olsun bir otobüs için belediye 400 TL para ödüyordu. İhale edilmiş, sözleşme yapılmış bedeldi bu. Biz bu duruma itiraz ettik, km başı ihaleye çıktık ve bu ödemeyi önce ortalama 100 TL seviyesine indirdik. Daha sonra bu tasarrufla kendi otobüsümüzü aldık ve sadece akaryakıt maliyeti ile bu işi en fazla 20 TL’ye mal etmeye başladık” dedi. 

Konuşmasında ekonomik krize de değinen Başkan Kurt, yaşanan ekonomik krizin toplum tüm kesimlerini etkilediğini söyledi. Uzmanların yerel seçimlerden sonra krizin daha da etkili olacağı yönünde uyarıları olduğunu belirten Başkan Kazım Kurt, “Tüm bunların nedeni yanlış ekonomi politikaları. Bu yanlışlardan bir an evvel geri dönülmeli” diye konuştu.
 

Yorumlar (0)
banner914
Günün Anketi Tümü
Koronavirüs (Covid-19) aşısı olmayı düşünüyor musunuz?
Koronavirüs (Covid-19) aşısı olmayı düşünüyor musunuz?
Namaz Vakti 08 Mayıs 2021
İmsak 04:04
Güneş 05:43
Öğle 12:59
İkindi 16:51
Akşam 20:06
Yatsı 21:38

Gelişmelerden Haberdar Olun

@